.

Саопштење

Медицински факултет Универзитета у Београду најоштрије осуђује наводе изнете у саопштењу Универзитета у Београду којима се без икаквих доказа доводи у питање законитост рада и поступања Факултета.

Одбацујемо као неистините и неосноване тврдње о наводном заобилажењу законских процедура и покушајима институционалне узурпације. Све одлуке и поступци органа Факултета спроводе се у складу са законом и важећим актима Факултета.

Сматрамо да је недопустиво да се Медицински факултет користи као средство за политичке обрачуне и остваривање појединачних интереса, чиме се грубо нарушава углед наше институције и обмањује јавност. Посебно забрињава покушај злоупотребе угледа Факултета у политичке сврхе кроз изношење непроверених, нетачних и тенденциозних тврдњи.

Медицински факултет Универзитета у Београду наставиће да ради одговорно, законито и у интересу својих студената, наставника и друштва у целини, у циљу очувања аутономије Факултета.

2026-06-22T17:53:52+00:00 22.06.2026.|Насловна|