100 година Института за анатомију

////100 година Института за анатомију

100 година Института за анатомију

Анатомија је најстарија од свих медицинских наука. Лекаре је од давнина интересовало од чега је човек саздан, тако да су први лекари били и први анатоми: Хипократ, Аристотел, Гален, Авицена… Анатомија је била енигма и за сликаре, па су се велики уметници ренесансе, као што су Микеланђело и Леонардо из Винчија, били и изврсни познаваоци анатомије, а своје опсервације чували су на сликама и цртежима. Кроз векове се ништа није променило. Иако постоји интернет и сви могући електронски чувари знања, грађа људског тела и даље не престаје да интригира истраживаче.

Преузмите комплетну публикацију  „100 година Института за анатомију“

2020-12-28T11:44:43+00:00 08.12.2020.|Насловна|