100 godina Instituta za anatomiju

////100 godina Instituta za anatomiju

100 godina Instituta za anatomiju

Anatomija je najstarija od svih medicinskih nauka. Lekare je od davnina interesovalo od čega je čovek sazdan, tako da su prvi lekari bili i prvi anatomi: Hipokrat, Aristotel, Galen, Avicena… Anatomija je bila enigma i za slikare, pa su se veliki umetnici renesanse, kao što su Mikelanđelo i Leonardo iz Vinčija, bili i izvrsni poznavaoci anatomije, a svoje opservacije čuvali su na slikama i crtežima. Kroz vekove se ništa nije promenilo. Iako postoji internet i svi mogući elektronski čuvari znanja, građa ljudskog tela i dalje ne prestaje da intrigira istraživače.

Preuzmite kompletnu publikaciju  „100 godina Instituta za anatomiju“

2020-12-28T11:44:43+00:00 08.12.2020.|Naslovna|