/, Насловна, Слајдер Уписи/Почетак претпријаве за упис на интегрисане академске студије медицине за школску 2022/2023

ОБАВЕШТЕЊЕ О ПОЧЕТКУ ПРЕТПРИЈАВЕ

Почело је претпријављивање за упис на интегрисане академске студије медицине  од 17. јуна до 21. јуна до 12,00 часова.

Молимо кандидате да обаве претпријаву у предвиђеном року како бисмо 21.6. објавили распоред предаје докумената по ИД броју.

Уласком на линк https://upis.med.bg.ac.rs   17.6.2022.  у 09 часова кандидат приступа онлајн веб претпријави.

УПУТСТВО ЗА ОНЛАЈН ПРИЈАВУ ПРЕУЗМИТЕ ОВДЕ .

Први корак је регистрација  кандидата. Кандидат прави налог тако што уноси мејл адресу и лозинку коју бира сам. Лозинка мора да садржи велико слово и специјални карактер.

Након регистрације кандидат добија на свој мејл линк за потврду регистрације.

Може се догодити да мејл са линком за потврду оде у спам пошту, проверити.

Кандидат се пријављује  на систем и улази на „пријавни лист“ и попуњава тражене податке.

Кандидати  држављани Републике Србије обавезно уносе ЈМБГ.

Кандидати страни држављани уносе број пасоша.

Услов да кандидат конкурише је завршена одговарајућа средња школа:

– гимназија

– средња медицинска школа

– школа ветеринарског усмерења

– остале школе из области здравства

Уноси се  шифра одговарајуће школе :  шифарник школа

УКОЛИКО НЕМА ШИФРЕ ЗА ШКОЛУ КОЈУ ЈЕ КАНДИДАТ ЗАВРШИО БИРА СЕ ШИФРА 000 (НУЛЕ) КОЈА СЕ НАЛАЗИ НА ДНУ ПАДАЈУЋЕГ МЕНИЈА.

Кандидат који је рођен ван граница Републике Србије уписује у рубрици  место рођења назив места рођења, а у рубрици  општина рођења, бира „иностранство“ које се налази на првом месту у падајућем менију.

Да би кандидат добио „ИД број“ мора да кликне на поље ЗАВРШИТИ.

СВИ кандидати приликом доласка на факултет и пријављивања морају поднети на увид оригинална документа и фотокопије истих које НЕ МОРАЈУ БИТИ ОВЕРЕНЕ И НЕ ВРАЋАЈУ СЕ.

Након завршене претпријаве  на сајту Факултета ће бити истакнут распоред доласка на пријављивање којег се кандидати морају придржавати.

Доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита се мора донети приликом предаје докумената.
Примери јединог начина плаћања преко попуњених уплатница преузмите  ОВДЕ.

• Први пример је за држављане Републике Србије и све кандидате који конкуришу са изјавом да су припадници српске националне мањине из суседних земаља.
    (Рачун Факултета број 840 – 1139666 – 89  са позивом на број ПС00  износ 6000,00 динара)
  • Други пример је за кандидате стране држављане који конкуришу као странци.
    (Рачун Факултета број 840 – 1139666 – 89 са позивом на број ПС081 износ 100 евра у динарској противвредности)

НАПОМЕНА: Сви кандидати који конкуришу као припадници српске националне мањине из суседних земаља уплаћују пример уплатнице као и држављани Републике Србије

Приликом предаје докумената у Студентској служби кандидату ће бити додељен ПРИЈАВНИ БРОЈ као доказ да је предао неопходну документацију. Пријавни број носи са собом на полагање пријемног испита и тај број кандидат уписује на самом полагању на одсечак листа за унос одговора.

Услед техничких проблема и услед недоумица код попуњавања пријавног листа контактирати на мејл:  ljiljana.cepic@med.bg.ac.rs

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ИМАОЦЕ СТРАНИХ СРЕДЊОШКОЛСКИХ ИСПРАВА

Имаоци страних средњошколских исправа(кандидати који су средњу школу завршили 21/22 год. у иностранству, или страну школу у Србији, или неки од разреда) приликом предаје докумената прилажу потврду да је започет поступак нострификације или решење о нострификацији као и комплетну документацију (сведочанства за све разреде претходно завршене школе као  и диплому о положеном завршном, односно матурском испиту).

Кандидати на увид прилажу оригинална документа или оверене фотокопије.

Без потпуне документације кандидати неће имати право да конкуришу у првом уписном року.