Пријава се врши електронским путем, а конкурс ће трајати од 15. до 30. новембра 2022. године
Драге колегинице и колеге,
Обавештавамо вас да је у договору са управом Факултета, од уторка 15. новембра 2022. године отворена пријава тема студентских научно-истраживачких радова.
Пријављивање тема ће се обавити преко Ретикулума, коме се приступа користећи корисничко име и лозинку за е-студент. На Ретикулуму је неопходно попунити електронски Менторски лист, као и поставити:
- Printscreen странице „Уписи” на е-студенту за аутора и коауторе (или скенирана или фотографисана потврда о уписаној академској 2022/2023. години)
- Printscreen странице „Испити” на е-студенту за аутора и коауторе на којој се види оцена из предмета на којем је пријављен рад (или скенирано или фотографисано уверење са оценама)
Детаљно упутство за приступ и коришћење Ретикулума налази се у прилогу. Упутство за писање радова можете пронаћи у секцији Преузимање на сајту Факултета.
Рок за пријаву теме је среда, 30. новембар до поноћи. Непотпуне и неблаговремене пријаве нећемо разматрати! Пријем теме ће бити потврђен најкасније 4 дана по истеку рока за пријављивање теме путем Ретикулума и уколико буде потребе бићете додатно контактирани. Пријем теме ће менторима бити потврђен путем мејла.
На конкурс се могу пријавити искључиво оригинални научно-истраживачки радови који су урађени у наставним базама Медицинског факултета Универзитета у Београду. Није могуће пријавити радове у форми приказа случаја, прегледне (review) радове и мета анализе.
Рад не сме бити претходно публикован или прихваћен за публиковање у часопис, као ни део претходно одбрањене магистарске или докторске тезе, академског специјалистичког или мастер рада.
Ко може пријавити тему?
- Сваки редовни студент, који је уписао најмање III семестар интегрисаних и основних академских студија, као и апсолвенти и лекари на стажу.
- Студенти имају право да пишу рад из предмета који су положили уз оцену не мању од 8 (за пријаву рада из хемије је неопходна положена медицинска биохемија, а у случају биофизике положена медицинска физиологија или радиологија).
- Студенти шесте године могу пријавити рад и из предмета који се по плану и програму наставе слушају у току XI семестра ИАС.
- Сви услови важе и за аутора и коауторе. Рад може, уз аутора, имати највише два коаутора.
- У току једне школске године студент може бити аутор највише два рада и то:
-аутор једног рада и коаутор једног рада или
-коаутор два рада - Накнадно додавање (ко)аутора неће бити могуће!
- Студенти који први пут пишу рад, у обавези су да присуствују на најмање 60% едукативних трибина које организује ЦСНИРС. Сви студенти ће бити благовремено обавештени о термину одржавања трибина путем мејла. Према члану 13. Правилника о раду Центра за стручни и научно-истраживачки рад студената, студенти који не испуне тај услов неће моћи да презентују рад на Мини симпозијуму!
Ко може да буде ментор студентског рада?
- Ментор оригиналног студентског рада мора бити запослен на Медицинском факултету Универзитета у Београду, у наставном звању (доцент, ванредни професор, редовни професор) или сарадничком звању (сарадник у настави, асистент, клинички асистент) уз најмање једну ауторску публикацију у којој је аутор рада који је публикован у часопису са импакт фактором који је износио најмање 0,5 у години публиковања рада.
- Ментор може да менторише највише 2 студентска научно-истраживачка рада
- У случају да се ради о мултидисциплинарном истраживању, студент може имати највише два ментора који морају бити из различитих ужих научних области, тј. различитих катедри.
Студенти су приликом одласка на институте и клинике због израде научно-истраживачких радова у строгој обавези да се придржавају свих мера за спречавање ширења пандемије коронавируса прописаних од стране Факултета.
За сва додатна питања и недоумице можете контактирати ЦСНИРС путем мејл адресе, Фејсбук странице или лично преко неког од чланова и волонтера.
Свим колегиницама и колегама желимо много среће у прављењу својих првих корака у науци.
Ваш ЦСНИРС
Прилог: