Упутство за попуњавање предпријаве – Упис 2020.

//Упутство за попуњавање предпријаве – Упис 2020.

Упутство за попуњавање предпријаве – Упис 2020.

Преузмите упутство у .pdf формату

Уласком на линк https://upis.med.bg.ac.rs кандидат приступа онлајн веб претпријави.

Први корак је регистрација  кандидата. Кандидат прави налог тако што уноси  своју мејл адресу и шифру ( лозинку) коју бира сам.
Лозинка мора да садржи велико слово и специјални карактер.

Након регистрације кандидат добија на своју мејл адресу мејл са линком за потврду регистрације.

Може се догодити да мејл са линком за потврду оде у спам пошту, проверите и спам фолдер.

После успешне потврде кандидат се пријављује се на систем.

Затим улази на „пријавни лист“ и попуњава тражене податке.

Кандидати  држављани Републике Србије обавезно уносе ЈМБГ.

Кандидати страни држављани уносе број пасоша.

Кандидати  држављани Републике Србије обавезно уносе ЈМБГ.

Кандидати страни држављани уносе број пасоша.

У поље школа уноси се  шифра одговарајуће школе које су понуђене у падајућем менију а  шифарник школа можете преузети са сајта.

Уколико нема шифре за школу коју је кандидат завршио  бира се  шифра  000 (нуле) која се налази на дну падајућег менија.

У поље језик кандидат уноси званични страни језик из средње школе.

Кандидат који је рођен ван граница Републике Србије у поље  место рођења уписује назив места рођења, а у пољу општина рођења, бира „иностранство“ које се налази на првом месту у падајућем менију. Када се попуне сва поља кликом на ПОТВРДИ се прелази на следећу страну.

Приликом попуњавања уплатнице кандидат мора да упише свој позив на број који који се налази на врху странице “Детаљи” као на слици изнад.

У делу пријаве са документима која су означена црвеном бојом,  додавање докумената је обавезно. У делу пријаве са документима која су означена жутом бојом,  додавање докумената није обавезно. Уколико је кандидат погрешно унео неки податак  може да се врати на унос података киликом на ИЗМЕНА .

Да би кандидат добио „Кандидат ИД“ мора да кликне на поље ЗАВРШИТИ.

Кликом на Сагласан/на сам кандидат потврђује своју пријаву и добија „ Кандидат ИД “

Након завршетка пријаве кандидат добија мејл са потврдом да је успешно послао пријаву.

2020-08-24T11:39:20+00:00 17.06.2020.|Упис 2020|