Uputstvo za popunjavanje predprijave – Upis 2020.

//Uputstvo za popunjavanje predprijave – Upis 2020.

Uputstvo za popunjavanje predprijave – Upis 2020.

Preuzmite uputstvo u .pdf formatu

Ulaskom na link https://upis.med.bg.ac.rs kandidat pristupa onlajn veb pretprijavi.

Prvi korak je registracija  kandidata. Kandidat pravi nalog tako što unosi  svoju mejl adresu i šifru ( lozinku) koju bira sam.
Lozinka mora da sadrži veliko slovo i specijalni karakter.

Nakon registracije kandidat dobija na svoju mejl adresu mejl sa linkom za potvrdu registracije.

Može se dogoditi da mejl sa linkom za potvrdu ode u spam poštu, proverite i spam folder.

Posle uspešne potvrde kandidat se prijavljuje se na sistem.

Zatim ulazi na „prijavni list“ i popunjava tražene podatke.

Kandidati  državljani Republike Srbije obavezno unose JMBG.

Kandidati strani državljani unose broj pasoša.

Kandidati  državljani Republike Srbije obavezno unose JMBG.

Kandidati strani državljani unose broj pasoša.

U polje škola unosi se  šifra odgovarajuće škole koje su ponuđene u padajućem meniju a  šifarnik škola možete preuzeti sa sajta.

Ukoliko nema šifre za školu koju je kandidat završio  bira se  šifra  000 (nule) koja se nalazi na dnu padajućeg menija.

U polje jezik kandidat unosi zvanični strani jezik iz srednje škole.

Kandidat koji je rođen van granica Republike Srbije u polje  mesto rođenja upisuje naziv mesta rođenja, a u polju opština rođenja, bira „inostranstvo“ koje se nalazi na prvom mestu u padajućem meniju. Kada se popune sva polja klikom na POTVRDI se prelazi na sledeću stranu.

Prilikom popunjavanja uplatnice kandidat mora da upiše svoj poziv na broj koji koji se nalazi na vrhu stranice “Detalji” kao na slici iznad.

U delu prijave sa dokumentima koja su označena crvenom bojom,  dodavanje dokumenata je obavezno. U delu prijave sa dokumentima koja su označena žutom bojom,  dodavanje dokumenata nije obavezno. Ukoliko je kandidat pogrešno uneo neki podatak  može da se vrati na unos podataka kilikom na IZMENA .

Da bi kandidat dobio „Kandidat ID“ mora da klikne na polje ZAVRŠITI.

Klikom na Saglasan/na sam kandidat potvrđuje svoju prijavu i dobija „ Kandidat ID “

Nakon završetka prijave kandidat dobija mejl sa potvrdom da je uspešno poslao prijavu.

2020-08-24T11:39:20+00:00 17.06.2020.|Upis 2020|