Специјализације – Упис на обавезну двосеместралну наставу

//Специјализације – Упис на обавезну двосеместралну наставу

Специјализације – Упис на обавезну двосеместралну наставу

ОБАВЕШТЕЊЕ ЛЕКАРИМА НА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈИ МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА У БЕОГРАДУ

УПИС НА ОБАВЕЗНУ ДВОСЕМЕСТРАЛНУ НАСТАВУ  ЗА ШК. 2020/2021 ГОДИНУ ВРШИЋЕ СЕ  ОД  21 .СЕПТЕМБРА ДО 25. СЕПТЕМБРА 2020. ГОДИНЕ

За упис је потребно приложити:

• попуњену пријаву (која се налази на сајту или се добија у Служби);
  • индекс специјалистичког стажа;
  • закључен предходни упут за обављање специјалистичког стажа- савладавање вештина;
  • одлука установе у којој је лекар запослен да сноси трошкове двосеместралне наставе за шк. 2020/2021. годину.

Трошкови  семестра двосеместралне наставе  за домаће држављане износе 150.000. динара по семестру. Први семестар се уплаћује приликом уписа првог  а други у фебруару  2021. године, приликом уписа другог семестра. Постоји могућност плаћања   школарине за оба семестра наставе у више  месечних рата што може бити одобрено уз посебну молбу.

Семестар двосеместралне наставе за лекаре који не обављају здравствену делатност у Републици Србији износи  2000 Eur.

Школарина се уплаћује  на текући  рачун Медицинског факултета на основу издатог рачуна.

Двосеместрална настава почиње 01. октобра 2020. године и траје до 30. јуна 2021. године.

Двосеместрална настава, поред теоријске наставе, подразумева  практичан рад који специјализанти обављају у пуном радном времену за време трајања наставе. Практичан рад се обавља према програму који ће сачинити одговарајућа Катедра за сваког уписаног специјализанта.

Специјализант је обавезан да редовно похађа теорисјку наставу и да се укључи у свакодневни клинички рад и дежурства према распореду, у зависности од врсте специјализације.

У време обављања двосеместралне наставе не може се обављати било који други део специјалистичког стажа који је предвиђен програмом специјализације.

НАПОМЕНА: ЛЕКАРИ СУ ОБАВЕЗНИ ДА ПРИЛИКОМ ДОЛАСКА НА НАСТАВУ У НАСТАВНУ БАЗУ ИМАЈУ НЕГАТИВАН PCR ТЕСТ КОЈИ НИЈЕ СТАРИЈИ ОД 72 САТА.

2020-09-17T11:20:54+00:00 17.09.2020.|Некатегоризовано|