Specijalizacije – Upis na obaveznu dvosemestralnu nastavu

//Specijalizacije – Upis na obaveznu dvosemestralnu nastavu

Specijalizacije – Upis na obaveznu dvosemestralnu nastavu

OBAVEŠTENJE LEKARIMA NA SPECIJALIZACIJI MEDICINSKOG FAKULTETA U BEOGRADU

UPIS NA OBAVEZNU DVOSEMESTRALNU NASTAVU  ZA ŠK. 2020/2021 GODINU VRŠIĆE SE  OD  21 .SEPTEMBRA DO 25. SEPTEMBRA 2020. GODINE

Za upis je potrebno priložiti:

• popunjenu prijavu (koja se nalazi na sajtu ili se dobija u Službi);
  • indeks specijalističkog staža;
  • zaključen predhodni uput za obavljanje specijalističkog staža- savladavanje veština;
  • odluka ustanove u kojoj je lekar zaposlen da snosi troškove dvosemestralne nastave za šk. 2020/2021. godinu.

Troškovi  semestra dvosemestralne nastave  za domaće državljane iznose 150.000. dinara po semestru. Prvi semestar se uplaćuje prilikom upisa prvog  a drugi u februaru  2021. godine, prilikom upisa drugog semestra. Postoji mogućnost plaćanja   školarine za oba semestra nastave u više  mesečnih rata što može biti odobreno uz posebnu molbu.

Semestar dvosemestralne nastave za lekare koji ne obavljaju zdravstvenu delatnost u Republici Srbiji iznosi  2000 Eur.

Školarina se uplaćuje  na tekući  račun Medicinskog fakulteta na osnovu izdatog računa.

Dvosemestralna nastava počinje 01. oktobra 2020. godine i traje do 30. juna 2021. godine.

Dvosemestralna nastava, pored teorijske nastave, podrazumeva  praktičan rad koji specijalizanti obavljaju u punom radnom vremenu za vreme trajanja nastave. Praktičan rad se obavlja prema programu koji će sačiniti odgovarajuća Katedra za svakog upisanog specijalizanta.

Specijalizant je obavezan da redovno pohađa teorisjku nastavu i da se uključi u svakodnevni klinički rad i dežurstva prema rasporedu, u zavisnosti od vrste specijalizacije.

U vreme obavljanja dvosemestralne nastave ne može se obavljati bilo koji drugi deo specijalističkog staža koji je predviđen programom specijalizacije.

NAPOMENA: LEKARI SU OBAVEZNI DA PRILIKOM DOLASKA NA NASTAVU U NASTAVNU BAZU IMAJU NEGATIVAN PCR TEST KOJI NIJE STARIJI OD 72 SATA.

2020-09-17T11:20:54+00:00 17.09.2020.|Nekategorizovano|