/, Насловна, Упис 2021 ОАС/Препоручена литература за спремање пријемног испита на Основним академским студијама сестринство

ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ СЕСТРИНСТВО

Препоручена литература за припрему пријемног испита из Хемије
1. Збирка задатака за припрему пријемног испита из хемије, Група аутора (уредник проф. Др И. Караџић), Медицински факултет у Београду, ЦИБИД 2019. (купује се у Скриптарници Медицинског факултета у Београду)
2. Општа хемија за I разред средње школе, Милоје Ракочевић, Розалија Хорват, Завод за уџбенике, Београд
3. Неорганска хемија за II разред средње школе, Розалија Хорват, Завод за уџбенике, Београд
4. Збирка задатака из хемије за I и II разред гимназије и средње школе, Радивоје Николајевић, Мирјана Шурјановић, Розалија Хорват, Завод за уџбенике, Београд
5. Хемија за III разред гимназије природно-математичког смера, медицинске, ветеринарске и школе за негу лепоте, Александра Стоиљковић, Завод за уџбенике, Београд

Препоручена литература за припрему пријемног испита из Биологије
1. БИОЛОГИЈА за I разред гимназије и пољопривредне школе, издање 2003., Нада Шербан, Мирко Цвијан, Радиша Јанчић (област -Биологија ћелије, вируси и бактерије; од7-75. Стране)
2. БИОЛОГИЈА за I разред медицинске и ветеринарске школе, издање1992., Делија Балош, Драгољуб Панић, Бранка Стевановић, Катица Пауновић, Дорђе Стевановић (област Екологија, од147-166. Стране)
3. БИОЛОГИЈА за III разред гимназије природно-математичког смера, издање 2004., Радомир Коњевић, Гордана Цвијић, Јелена Ђорђевић, Надежда Недељковић (област – ПРЕГЛЕД СИСТЕМА ОРГАНА од 99-223.стране)
4. БИОЛОГИЈА за III разред медицинске и ветеринарске школе, издање 1989., Драгослав Маринковић, Марко Анделковић, Ана Савић, Вукосава Диклић (област Механизми наслеђивања, од 21-60. Стране и област Генетика човека, од 71-93. Стране)
5. БИОЛОГИЈА за IV разред гимназије природно-математичког смера – издање 2005., Драгана Цветковић, Дмитар Лакушић, Гордана Матић, Александра Кораћ, Слободан Јовановић (област Биологија развића, од 9-32. Стране и од 35-42.стране; област наслеђивање, од 43-66. стране и од 70-80. стране; област Молекуларна биологија, од 81-127. стране; област Еволуција, од 129-154. стране и од 162-170. стране).

Препоручена литература за припрему пријемног испита из Здравствене неге

1. Поповић Р, Боровић П. Здравствена нега III за III разред медицинске школе.Завод за уджбенике, 2017 Београд.
  2. Путниковић Б, Терзић М, Мазић С, Алимпић М, Марковић С. Здравствена нега 4. Ургентна стања у медицини за 4. Разред медицинске школе.Завод за уджбенике, 2015 Београд