/, Naslovna, Upis 2021 OAS/Preporučena literatura za spremanje prijemnog ispita na Osnovnim akademskim studijama sestrinstvo

OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE SESTRINSTVO

Preporučena literatura za pripremu prijemnog ispita iz Hemije
1. Zbirka zadataka za pripremu prijemnog ispita iz hemije, Grupa autora (urednik prof. Dr I. Karadžić), Medicinski fakultet u Beogradu, CIBID 2019. (kupuje se u Skriptarnici Medicinskog fakulteta u Beogradu)
2. Opšta hemija za I razred srednje škole, Miloje Rakočević, Rozalija Horvat, Zavod za udžbenike, Beograd
3. Neorganska hemija za II razred srednje škole, Rozalija Horvat, Zavod za udžbenike, Beograd
4. Zbirka zadataka iz hemije za I i II razred gimnazije i srednje škole, Radivoje Nikolajević, Mirjana Šurjanović, Rozalija Horvat, Zavod za udžbenike, Beograd
5. Hemija za III razred gimnazije prirodno-matematičkog smera, medicinske, veterinarske i škole za negu lepote, Aleksandra Stoiljković, Zavod za udžbenike, Beograd

Preporučena literatura za pripremu prijemnog ispita iz Biologije
1. BIOLOGIJA za I razred gimnazije i poljoprivredne škole, izdanje 2003., Nada Šerban, Mirko Cvijan, Radiša Jančić (oblast -Biologija ćelije, virusi i bakterije; od7-75. Strane)
2. BIOLOGIJA za I razred medicinske i veterinarske škole, izdanje1992., Delija Baloš, Dragoljub Panić, Branka Stevanović, Katica Paunović, Dorđe Stevanović (oblast Ekologija, od147-166. Strane)
3. BIOLOGIJA za III razred gimnazije prirodno-matematičkog smera, izdanje 2004., Radomir Konjević, Gordana Cvijić, Jelena Đorđević, Nadežda Nedeljković (oblast – PREGLED SISTEMA ORGANA od 99-223.strane)
4. BIOLOGIJA za III razred medicinske i veterinarske škole, izdanje 1989., Dragoslav Marinković, Marko Andelković, Ana Savić, Vukosava Diklić (oblast Mehanizmi nasleđivanja, od 21-60. Strane i oblast Genetika čoveka, od 71-93. Strane)
5. BIOLOGIJA za IV razred gimnazije prirodno-matematičkog smera – izdanje 2005., Dragana Cvetković, Dmitar Lakušić, Gordana Matić, Aleksandra Korać, Slobodan Jovanović (oblast Biologija razvića, od 9-32. Strane i od 35-42.strane; oblast nasleđivanje, od 43-66. strane i od 70-80. strane; oblast Molekularna biologija, od 81-127. strane; oblast Evolucija, od 129-154. strane i od 162-170. strane).

Preporučena literatura za pripremu prijemnog ispita iz Zdravstvene nege

1. Popović R, Borović P. Zdravstvena nega III za III razred medicinske škole.Zavod za udžbenike, 2017 Beograd.
  2. Putniković B, Terzić M, Mazić S, Alimpić M, Marković S. Zdravstvena nega 4. Urgentna stanja u medicini za 4. Razred medicinske škole.Zavod za udžbenike, 2015 Beograd

2021-06-16T10:58:13+00:00 23.03.2021.|Konkursi OAS - Sestrinstvo, Naslovna, Upis 2021 OAS|