Konkurs – Hamburg

Medicinski fakultet u Beogradu, u saradnji sa Univerzitetom u Hamburgu, Nemačka,  raspisuje

ZA

DODELU 3 JEDNOMESEČNE STIPENDIJE ZA USAVRŠAVANJE STUDENATA

NA UNIVERZITETU U HAMBURGU

1. Karakteristike stipendije

–          pojedinačna stipendija podrazumeva troškove boravka od 30 dana u akademskom rezidencijalnom smeštaju u Hamburgu u organizaciji Univerziteta u Hamburgu

–          stipendija se realizuje od 9. septembra do 5. oktobra 2018. godine

–          u prijavi je potrebno naglasiti za koju oblast usavršavanja je kandidat zainteresovan

–          stipendija ne podrazumeva troškove puta i izdavanja vize.

2. Uslovi konkursa

–          kandidat treba da bude student 6. godine studija, koji nije prethodno boravio na studentskom usavršavanju u organizaciji Medicinskog fakulteta u Beogradu;

–          prosečna ocena studiranja treba da bude iznad 8,5;

–          aktivno znanje engleskog jezika;

–          demonstratura;

–          članstvo u Studentskom parlamentu i sekcijama Studentskog parlamenta;

–          naučni radovi.

3. Izbor kandidata

–          konkurs raspisuje Kolegijum dekana Medicinskog fakulteta u Beogradu;

–          konkurs se sprovodi u organizaciji Studentskog parlamenta i Centra za međunarodnu saradnju Fakulteta;

–          Komisija Fakulteta za dodelu stipendija (3 predstavnika Kolegijuma dekana i 2 predstavnika Studentskog parlamenta) sa 6 najboljih kandidata obaviće intervju;

–          objavljivanje rezultata konkursa, obaveštavanje kandidata i praćenje realizacije odvija se u organizaciji Centra za međunarodnu saradnju Fakulteta, u saradnji sa Studentskim parlamentom.

4. Dokumentacija treba da sadrži:

–          biografiju sa detaljnim podacima (adresa, broj telefona, i-mejl adresa, srednja ocena) na srpskom i engleskom jeziku;

–          potvrdu o položenim ispitima;

–          potvrdu o aktivnom znanju engleskog jezika;

–          potvrdu o demonstraturi (1 demonstratura po školskoj godini, odobrena od strane Nastavnog veća)

–          pismo preporuke nastavnika ili saradnika (maksimalno 1 preporuka);

–          potvrdu o članstvu u Studentskom parlamentu i sekcijama Studentskog parlamenta u prethodne 3 školske godine;

–          spisak radova (u prilogu treba dostaviti radove, sa naslovnom stranicom časopisa u kome je rad objavljen).

NAPOMENA: Radovi sa istim rezultatima bodovaće se samo jednom na srpskom i jednom na engleskom jeziku.

5. Prijave sa kompletnom dokumentacijom u štampanom i elektronskom obliku treba predati u Centru za međunarodnu saradnju Medicinskog fakulteta, ul. Dr Subotića 8.

Rok za prijavu je 16. april 2018. godine.

Sva detaljnija obaveštenja možete dobiti u Centru za međunarodnu saradnju (br.tel. 36 36 327, 36 36 396 ili putem i-mejla: natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs, ivana.toskovic@med.bg.ac.rs) i Studentskom parlamentu (br. tel. 36 36 394, i-mejl studentski.parlament@med.bg.ac.rs).

Student prodekan

Radoš Ninić

Dekan

Medicinskog fakulteta