Konkurs – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

////Konkurs – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

Konkurs – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

Kolegijum dekana i Centar za međunarodnu saradnju Medicinskog fakulteta u Beogradu u saradnji sa Srpsko-američkom privrednom komorom iz Hjustona, SAD, raspisali su

ZA
DODELU 2 DVOMESEČNE STIPENDIJE ZA BORAVAK U MEMORIAL
HERMANN – TEXAS MEDICAL CENTER, HJUSTON, TEKSAS, SAD

U OKVIRU PROGRAMA „MEDICAL STUDENT ADVANCEMENT PROGRAM
(MEDSAP)“

1. Karakteristike stipendije

– pojedinačna stipendija podrazumeva troškove puta, smeštaja i boravka od 60 dana u   Memorial Hermann – Texas Medical Center, Hjuston, Teksas, SAD pod vođstvom mentora

– period usavršavanja su avgust i septembar 2017. godine

– dodeljuju se 2 stipendije

2. Uslovi konkursa

– kandidat treba da bude student 5. godine studija;

– prosečna ocena studiranja treba da bude iznad 8,5;

– aktivno znanje engleskog jezika;

– naučni radovi (napomena: rad sa istim naslovom bodovaće se samo jednom na domaćem i jednom na stranom kongresu. Bilo kakav vid autoplagijarizma diskvalifikovaće kandidata)

3. Izbor kandidata

– konkurs raspisuje Uprava Fakulteta;

– konkurs se sprovodi u organizaciji Centra za međunarodnu saradnju Fakulteta

– izbor kandidata obavlja Radna grupa za dodelu stipendija, sastavljena od članova Uprave  Škole, predstavnika Srpsko-američke privredne komore iz Hjustona i predstavnika Studentskog parlamenta.

– Radna grupa će sa 5 najboljih kandidata obaviti intervju na engleskom jeziku

– objavljivanje rezultata konkursa, obaveštavanje kandidata i praćenje realizacije se odvijaju u organizaciji Centra za međunarodnu saradnju Fakulteta.

4. Dokumentacija treba da sadrži:

– biografiju (na srpskom i engleskom jeziku u štampanom i elektronskom obliku);

– potvrdu o položenim ispitima;

– potvrdu o aktivnom znanju engleskog jezika

– pismo preporuke od nastavnika/saradnika koji je vodio vežbe iz interne medicine i hirurgije (1 preporuka po predmetu)

4.1 Potvrde o dodatnim aktivnostima:

– potvrda o demonstraturi (1 demonstratura po školskoj godini, odobrena od strane Nastavnog veća)

– dokaz o članstvu u studentskoj organizaciji

– dokaz o članstvu u naučnoj, kulturnoj, sportskoj organizaciji

– spisak radova (u prilogu treba dostaviti radove, sa naslovnom stranicom časopisa u kome je rad objavljen).

NAPOMENA: Radovi sa istim rezultatima bodovaće se samo jednom na srpskom i jednom na engleskom jeziku.

5. Prijave sa kompletnom dokumentacijom dostavljaju se Centru za međunarodnu saradnju Medicinskog fakulteta, ul. Dr Subotića 8 ili elektronskom poštom (natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs, marina.jankovic@med.bg.ac.rs).

Rok za prijavu je 26. maj 2017. godine.

Sva detaljnija obaveštenja možete dobiti u Centru za međunarodnu saradnju, br.tel. 36 36 327, 36 36 396

CENTAR

ZA MEĐUNARODNU SARADNJU

MEDICINSKOG FAKULTETA