Povećan broj malicioznih poruka elektronske pošte upućenih na adrese Fakulteta

////Povećan broj malicioznih poruka elektronske pošte upućenih na adrese Fakulteta

Povećan broj malicioznih poruka elektronske pošte upućenih na adrese Fakulteta

Poštovane kolege,

Zbog velikog broja sumnjivih mejlova, spama i takozvanih „phising“ mejlova, koji imaju za cilj da prevare korisnika da odaju svoje korisničko ime i lozinku za pristup svom mejlu trećim licima, molimo Vas da pažljivo čitate mejlove koje dobijate.

Poruke putem kojih se od korisnika traži da unesu svoje korisničke ili lične podatke obrišite ili ne pratite smernice iz njih.
Najčešće dobijate upozorenja da Vam je nalog blokiran u kome se traži da se ulogujete  i potvrdite svoj identitet, i na taj način Vi trećim licima otkrivate svoje kredencijale.
Naši administratori nikada neće zatražiti Vaše korisničko ime, lozinku ili podatke.

Poruke koje dobijate navodno od banaka o uplati ili blokiranju kartice su takođe jedna od najčešćih „phising“ prevara.
Ukoliko niste sigurni da li neki mejl sadrži virus ili je takozvani „phising“ koji Vas navodi da se negde ulogujete, budite slobodni da nas konaktirate i da nam takav mejl prosledite na proveru.

Univerzitet u Beogradu, Medicinski fakultet
Centar za informacione i komunikacione tehnologije

2022-09-13T10:59:32+00:00 12.09.2022.|Naslovna, Slajder Fakultet|