Program za izvrsne projekte mladih istraživača – PROMIS

/, Predavanja/Program za izvrsne projekte mladih istraživača – PROMIS

Program za izvrsne projekte mladih istraživača – PROMIS

Poštovane koleginice i kolege,

Na konkurs Fonda za nauku Republike Srbije za finansiranje projekata u okviru Programa za izvrsne projekte mladih istraživača – PROMIS, koji je bio otvoren od 21. juna do 02. septembra 2019. godine, prijavljeno je 585 projekata, a odobreno 59.  U grupi odobrenih projekata, bila su tri, čiji su rukovodioci mladi nastavnici-docenti Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

1. Doc. dr Ana Banko (Katedra mikrobiologije): THE ENIGMATIC ROLE OF EPSTEIN-BARR VIRUS INFECTION IN RHEUMATOID ARTHRITIS AND SYSTEMIC LUPUS ERYTHEMATOSUS: WHICH VIRAL MARKER COULD SUGGEST TRIGGERING OF AUTOIMMUNE DISEASES? (ROLERS)

1. Doc. dr Irena Aranđelović (Katedra mikrobiologije): AN EVOLUTIONARY INSIGHT INTO MOLECULAR DIVERSITY OF EMERGING PATHOGENS IN SERBIA THROUGH PHYLOGENETIC APPROACH (IN-DEPTH)

1. Doc. dr Petar Milovanović (Katedra anatomije): EFFECTS OF DIABETES MELLITUS ON OSTEOCYTIC, NEURAL AND VASCULAR NETWORKS IN BONE: IMPLICATIONS FOR INCREASED FRACTURE SUSCEPTIBILITY AT THE PROXIMAL FEMUR (DiaBoNet)

Upućujemo najiskrenije čestitke koleginicama i kolegi koji su rukovodioci odobrenih projekata i verujemo da će oni omogućiti dalji progres naučno-istraživačkog podmlatka našeg fakulteta, formiranje novih timova i čvršću povezanost sa istraživačkim centrima u Srbiji i svetu.

S izrazima iskrene podrške i najboljim željama,

Dekanski kolegijum Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

2020-03-05T11:57:23+00:00 05.03.2020.|Naslovna, Predavanja|