Onlajn Tribina o COVID-19 infekciji

////Onlajn Tribina o COVID-19 infekciji

Onlajn Tribina o COVID-19 infekciji

Poštovani studeti,

Dana 08.05.2020 godine sa početkom u 18 časova održaće se onlajn Tribina o COVID-19 infekciji.
Tribina će se održati u okviru Retikulum sistema za onlajn nastavu i mogu joj pristupiti za praćenje uživo i diskusiju svi studenti i zaposleni korisničkim imenom i lozinkom svog eStudent, odnosno eZaposleni naloga.
Snimak Tribine će naknadno biti javno objavljen na YouTube kanalu Fakulteta.

Učesnici na Tribini su:

1. Sa katedre za Mikrobiologiju predavač će biti doc. dr Ana Banko.
       Naziv teme: „SARS-CoV-2, virusološki aspekt i mikrobiološka dijagnostika“
    2. Sa katedre Epidemiologije predavač će biti prof. dr Ljiljana Marković-Denić.
      Naziv teme: „Zaštita zdravstvenih radnika od infekcije COVID-⁠19“
    3. Sa katedre za Patologiju predavač će biti prof. dr Jelena Sopta.
      Naziv teme: „Morfološki supstrat COVID-19 infekcije“
    4. Sa katedre za Infektivne i tropske bolesti predavač će biti ass. dr Nikola Mitrović.
      Naziv teme : „Dijagnostika i lečenje ARDS-⁠a, kao najteže forme COVID-⁠19 infekcije“
    5. Sa katedre za Radiologiju  predavač će biti prof. dr Ruža Stević.
      Naziv teme: „Radiološke manifestacije COVID-19“
    6. Sa katedra Farmakologije predavač će biti prof. dr Miroslav Radenković.
      Naziv teme: „Inhibitori efekata angiotenzina kod kardiovaskularnih bolesnika sa COVID-⁠19 -⁠ Uloga ACE2 receptora“
2020-05-01T15:03:29+00:00 01.05.2020.|Naslovna Slajder|