Važno obaveštenje za kandidate koji su se prijavili da polažu prijemni ispit

/, Upis 2020/Važno obaveštenje za kandidate koji su se prijavili da polažu prijemni ispit

Važno obaveštenje za kandidate koji su se prijavili da polažu prijemni ispit

Kandidati koji su se prijavili da polažu prijemni ispit na Medicinskom fakultetu su dužni da prijave obolevanje od zarazne bolesti  “Covid-19”, odnosno da su nosioci uzročnika zarazne bolesti  i da NE PRISTUPE polaganju prijemnog ispita zbog sprečavanja prenošenja zarazne bolesti.

Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti (Službeni glasnik RS, br.15/2016 i 68/2020) predviđena je prekršajna odgovornost lica koje je obolelo od zarazne bolesti, odnosno ako je nosilac uzročnika zarazne bolesti a ne daje istinite podatke i ne pridržava se određenih mera i uputstava zdravstvene ustanove, odnosno doktora medicine, naročito u pogledu sprečavanja prenošenja zarazne bolesti.

2020-06-30T11:39:18+00:00 30.06.2020.|Naslovna Slajder, Upis 2020|