Prema odluci kriznog štaba Republike Srbije, od 30.06.2020. godine, obavezno je nošenje zaštitnih maski u zatvorenim prostorima. Molimo Vas da poštujete mere bezbednosti prilikom posete Medicinskom fakultetu.

Tribina Infodemija: izazov javnog zdravlja i prilika za akciju

////Tribina Infodemija: izazov javnog zdravlja i prilika za akciju

Tribina Infodemija: izazov javnog zdravlja i prilika za akciju

Link ka prenosu na YouTube platformi: https://youtu.be/94dtULfrpBc

Link za aktivno učešće u tribini: https://us02web.zoom.us/j/83530486298?pwd=a3k1aEtWeGcxbkJOYkdxZUQyL2RXdz09

Koja je veza između pandemije, infodemije i zdravstvene pismenosti? Da li je dovoljno imati tačnu informaciju za donošenje odgovarajuće odluke u vezi sa zaštitom sopstvenog zdravlja?

Institut za socijalnu medicinu i Centar-Škola javnog zdravlja i menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite pozivaju vas u utorak, 27.4.2021. godine u 16 časova na tribinu „Infodemija: izazov javnog zdravlja i prilika za akciju“.

Zbog bolje organizacije tribine molimo vas da se registrujete na linku:  https://redcap.link/infodemija

Internet i nove informativno-komunikativne tehnologije omogućili su ogroman napredak u organizaciji i pružanju zdravstvenih usluga, viši pristup zdravstvenim informacijama, kao i uključivanje zdravstvenih radnika, pacijenata i šire javnosti u donošenje odluka u vezi sa zdravljem. Nažalost, iste tehnologije koje su dovele do unapređenja zdravlja stanovništva mogu se koristiti za širenje pogrešnih informacija, dezinformacija, glasina i teorija zavere. Pogrešne informacije otežavaju odgovor na javno zdravstvene katastrofe kao što su epidemije. U toku pandemije KOVID-19, količina informacija – tačnih i netačnih, koje su pristizale iz različitih izvora – pouzdanih i nepouzdanih, izazvale su „infodemiju“ – brzo širenje velikog broja informacija koje otežavaju ljudima da donesu ispravne odluke u vezi sa sopstvenim zdravljem i onemogućavaju adekvatan odgovor država na pandemiju. Svetska zdravstvena organizacija prepoznala je upravljanje infodemijom kao jedan od ključnih elemenata odgovora na pandemiju KOVID-19.

Priključite se ovoj tribini i diskusiji kako biste saznali šta je to upravljanje infodemijom, kako se naše koleginice i kolege bore sa infodemijom, kao i na koji način možete da se uključite u ove aktivnosti.

 

Učesnici tribine:

Dr Stefan Mandić-Rajčević, saradnik u nastavi Katedre za socijalnu medicinu, naučni saradnik, i sertifikovani infodemic manager Svetske zdravstvene organizacije.

Prof. dr Aleksandra Jović-Vraneš, profesorka Katedre za socijalnu medicinu i rukovodilac Škole javnog zdravlja i menadžmenta u sistemu zdravstvene zaštite Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, stručnjak za zdravstvenu pismenost.

Doc. dr Aleksandra Buha Đorđević, docent Katedre za toksikologiju „Akademik Danilo Soldatović“ Farmaceutskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Predsednik Udruženja farmaceuta Beograd i član UO Saveza farmaceutskih udruženja Srbije.

Jelena Bukarac, predsednik Komiteta za međunarodnu saradnju studenata medicine – Srbija, članice Međunarodnog udruženja studenata medicine (International Federation of Medical Students Associations – IFMSA).

 

 

 

2021-06-10T09:31:31+00:00 20.04.2021.|Naslovna|