Upozorenje – povećan broj „phishing“ imejlova

//Upozorenje – povećan broj „phishing“ imejlova

Upozorenje – povećan broj „phishing“ imejlova

Poštovana/i,
Upozoravamo Vas da na službene adrese Fakulteta u zadnje vreme stiže povećan broj “phishing” poruka, imejlova koji su pokušaj prevare korisnika.

Ovakvi mejlovi dolaze u obliku lažnih izvoda banaka ili obaveštenja od navodnih administratora informacionih sistema ili službi Fakulteta. Pored lažnih podataka ovakve poruke često sadrže i prave logotipe banaka ili Fakulteta uz imena zaposlenih koja su preuzeta iz javno dostupnih informacija o bankama ili Fakultetu.

Sve ovakve poruke sadrže prilog (attachment) u kome je virus!
Sve ovakve poruke obavezno obrišite.
Priloge iz ovakvih poruka nikako ne preuzimajte i ne otvarajte na svojim računarima.

2021-10-15T08:29:00+00:00 10.09.2021.|Predavanja|