Obaveštenje o odlukama sa Nastavno naučnog veća

////Obaveštenje o odlukama sa Nastavno naučnog veća

Obaveštenje o odlukama sa Nastavno naučnog veća

OBAVEŠTENJE

Na sednici Nastavno naučnog veća održanoj dana 11.01.2022.godine a na predlog dekanskog kolegijuma  donete su sledeće odluke:

ODLUKA

Zbog nepovoljne epidemiološke situacije uzrokovane COVID-19 infekcijom  studentima koji su ispunili uslov za overu zimskog semestra u školskoj 2021/22. godini  odobrava se  polaganje ispita u narednim  ispitnim rokovima utvrđenim kalendarom organizacije i realizacije nastave i ispita za akademsku 2021/2022.godine

Overa zimskog  semestra će se sprovesti zajedno sa overom letnjeg semestra .

Potpisi za obavljenu nastavu u zimskom  semestru će se davati po rasporedu i organizaciji katedri užih naučnih oblasti  koje će biti u obavezi da na osnovu evidencije prisutnosti  kao i urednosti pohađanja online nastave preko odgovarajućih fakultetskih platformi  utvrđuju  da li student ima pravo izlaska na ispit u navedenim ispitnim rokovima.

ODLUKA

Zbog naglog pogoršanja epidemiološke situacije svi vidovi nastave predviđeni za poslednju nedelju zimskog semstra u školskoj 2021./2022. godini na svim studijskim programima će biti u online formatu.

Svi kolokvijumi, popravni kolokvijumi i testovi predviđeni rasporedima katedri od 10. 1.- 21. 1. 2022. godine se odlažu za 17. 2. i 18. 2. 2022. godine.

Studenti koji su nastavu pohađali u školskoj 2021./2022. godini i nisu položili predviđene kolokvijume u poslednjoj nedelji nastave zimskog semestra a stekli su uslove za overu semestra mogu da pristupe polaganju prijavljenih ispita u januraskom ispitnom roku u školskoj 2021./2022. godini s tim što će završna ocena da bude formirana tako što će se bodovima na usmenom ispitu dodavati propušteni kolokvijumski bodovi – do 20 bodova.

Dekanski kolegijum i Koordinaciono telo za praćenje kovid-19 pandemije Medicinskog fakulteta u Beogradu, svakodnevno pažljivo prate razvoj epidemiološke situacije i zadržavaju pravo da predlože neophodne mere u cilju kontrole epidemije.

2022-01-12T10:02:47+00:00 12.01.2022.|Naslovna|