Konkurs za upis na specijalizacije – Aprilski upisni rok 2021/22. godine

/, Specijalizacije, Specijalizacije - Aktuelno/Konkurs za upis na specijalizacije – Aprilski upisni rok 2021/22. godine

Konkurs za upis na specijalizacije – Aprilski upisni rok 2021/22. godine

UNIVERZITET U BEOGRADU
MEDICINSKI FAKULTET

Na osnovu Pravilnika o specijalizacijama i užim specijalizacijama zdravstvenih radnika i zdravstvenih saradnika Republike Srbije (Sl. glasnik 10/2013, 91/2013, 113/2013, 109/2014, 53/2018 i 17/2021) Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

r a s p i s u j e

K O N K U R S

ZA UPIS NA SPECIJALIZACIJE
(aprilski upisni rok 2021/22. godine)

Za  doktore medicine:

46. Medicinska psihologija
47. Medicinska fizika

Uslovi Konkursa su:

• Završen Medicinski fakultet odnosno odgovarajući Fakultet za zdravstvene saradnike
  • Položen stručni ispit (osim za zdravstvene saradnike)
  • Rešenje Ministarstva zdravlja Republike Srbije o odobrenoj specijalizaciji ili odobrenje Medicinskog fakulteta o odobrenoj specijalizaciji za lekare koji ne obavljaju zdravstvenu delatnost u ustanovama u javnoj svojini ili ne obavljaju zdravstvenu delatnost u Republici Srbiji.

ZA KONKURS TREBA PRILOŽITI:

• prijavu (na sajtu ili se dobija u Službi);
  • overenu fotokopiju diplome o završenom fakultetu;
  • potvrdu o srednjoj oceni ukoliko nije navedena u diplomi;
  • za lekare koji su Medicinski fakultet završili van Republike Srbije, dokaz o nostrifikaciji diplome ili potvrda Univerziteta da je predata dokumentacija za priznavanje diplome (Rešenje o priznavanju diplome do preuzimanja indeksa odnosno početka obavljanja staža);
  • overenu fotokopiju Uverenja o položenom stručnom ispitu;
  • overenu fotokopiju rešenja Ministarstva zdravlja Republike Srbije o odobrenoj specijalizaciji;
  • fotokopiju izvoda iz matične knjige rođenih (osim za državljane Republike Srbije) i fotokopija izvoda iz matične knjige venčanih (ukoliko je došlo do promene prezimena);
  • fotokopiju lične karte (ako je čipovana – očitana)
  • dve fotografije;
  • za zaposlene potvrda ustanove da snosi troškove specijalizacije
  • troškovi upisnine u iznose 58.000,00 dinara odnosno 960 eura za lekare koje upućuju ustanove koje se ne nalaze na teritoriji Republike Srbije
  • izjavu

• RAČUNI ZA UPLATU TROŠKOVA UPISNINE DOSTAVLJAJU SE USTANOVAMA SA RAČUNOM ZA TROŠKOVE GODIŠNJE ŠKOLARINE I UPLAĆUJU SE DO PREUZIMANJA INDEKSA I POČETKA OBAVLJANJA STAŽA.

Pored navedenih dokumenata, do preuzimanja indeksa i uputa za obavljanje specijalističkog staža  nezaposleni zdravstveni radnici  obavezni su da prilože i:

• dokaz da su zdravstveno osigurani (fotokopija zdravstvene knjižice)
  • izveštaj o prethodnom lekarskom pregledu, za upis na grane medicine gde  postoji povećan rizik izdat od Službe medicine rada (Pravilnik o predhodnom i periodičnom pregledu na radnim mestima sa povećanim rizikom Sl. glasnik RS, br. 120/2007, 93/2008 i 53/2007).

Za strane državljane kojima je Medicinski fakultet odobrio upis na specijalizaciju odnosno lekare koji ne obavljaju zdravstvnu delatnost u Republici Srbiji potrebno je dostaviti:

• Popunjen indeks i prijavu
  • 2 fotografije
  • Dokaz o prijavi – dozvoli boravka u Republici Srbiji;
  • Dokaz da je zdravstveno osiguran;
  • Kopija prijave stana;
  • Kopija putne isprave;
  • Potvrda da je kandidat pohađao ili pohađa kurs srpskog jezika na akreditovanoj ustanovi (Filološki fakultet, Institut za strane jezike a.d. ili Institut Đuro Salaj).
  • Dokaz o uplati školarine
  • izjavu

Pored navedenih dokumenata, do preuzimanja indeksa i uputa strani državljani obavezni su da prilože i:

• dokaz da su zdravstveno osigurani (fotokopija zdravstvene knjižice)
  • izveštaj o predhodnom lekarskom pregledu, za upis na grane medicine  gde  postoji povećan rizik, izdato od Službe medicine rada (Pravilnik o predhodnom i periodičnom pregledu na radnim mestima sa povećanim rizikom Sl. glasnik RS, br  120/2007, 93/2008 i 53/2007).

Izbor kandidata  vrši se na predlog odgovarajuće Katedre za specijalističku nastavu a na osnovu raspoloživog broja slobodnih mesta. Rangiranje se vrši na osnovu: prosečne ocene ostvarene tokom studija kandidata, dužine studiranja, intervjua – procene sposobnosti i eventualno dodatnih kriterijuma (npr. očnog pregleda za specijalizaciju oftalmologije i sl.).

Specijalizacija počinje danom upisa na Medicinski fakultet, a završava se po savladanim veštinama i položenim kolokvijumima utvrđenim planom i programom specijalizacije odnosno polaganjem specijalističkog ispita.

Prijave po Konkursu primaju se od 04. aprila do 15. aprila 2022. godine u Službi za poslediplomsku nastavu Medicinskog fakulteta, Dr Subotića starijeg br. 8,  drugi sprat, od 9 do 13 časova.

Prijave se mogu poslati i putem pošte na adresu Medicinskog fakulteta.

Nepotpune i neblagovremene prijave se neće razmatrati.

Prilog: