PANEL DISKUSIJA: ZDRAVI MLADI – ZDRAVA BUDUĆNOST

/, Slajder Tribine i Predavanja/PANEL DISKUSIJA: ZDRAVI MLADI – ZDRAVA BUDUĆNOST

PANEL DISKUSIJA: ZDRAVI MLADI – ZDRAVA BUDUĆNOST

Drage koleginice i kolege,

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da Medicinski fakultet u Beogradu učestvuje u održavanju Evropske nedelje javnog zdravlja u organizaciji Evropske asocijacije za javno zdravlje – EUPHA.

Tom prilikom, Centar – Škola javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta i Institut za socijalnu medicinu organizuju panel diskusiju pod nazivom „Zdravi mladi – zdrava budućnost“ u ponedeljak, 16. maja u 12:00.

• Kako se mladi informišu o zdravlju i koliko su zdravstveno pismeni?
  • Da li se mladi osećaju spremnim da preuzmu kontrolu nad svojim zdravljem i životnim navikama? Kako ih u tome možemo podržati?
  • Kako je epidemija COVID-19 uticala na zdravlje mladih?
  • Šta je to infodemija i kako se mladi snalaze u njoj?

Na ova i mnoga druga pitanja razgovaraćemo sa našim panelistima:

• Prof. dr Aleksandrom Jović-Vraneš1,2
  • Prof. dr Bosiljkom Đikanović1,2
  • Asist. dr Jovanom Todorović1,2
  • Asist. dr Stefanom Mandić-Rajčevićem1,2
  • Dr Aleksandrom Stevanovićem1,2
  • Prim. dr Milom Paunić3
  • Dr Dragoslavom Popovićem4

1Institut za socijalnu medicinu, Medicinski fakultet u Beogradu

2Centar – Škola javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta, Medicinski fakultet u Beogradu

3Zavod za zdravstvenu zaštitu studenata Beograd

4Udruženje za javno zdravlje Srbije

Diskusiju će moderirati šef Katedre za socijalnu medicinu Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, prof. dr Vesna Bjegović-Mikanović.

Diskusiju možete uživo pratiti preko YouTube linka:

Sve dodatne komentare i pitanja možete postaviti preko YouTube platforme ili Twitter -a koristeći heštag #zdravljemladih.

Radujemo se vašem učešću!

Centar – Škola javnog zdravlja i zdravstvenog menadžmenta
Institut za socijalnu medicinu

Prilog:

Obaveštenje o održavanju onlajn događaja „Zdravi mladi, zdrava budućnost“ preuzmite  OVDE

2022-05-11T13:12:12+00:00 11.05.2022.|Naslovna, Slajder Tribine i Predavanja|