REŠENJE KOMISIJE ZA UPIS PO ŽALBAMA NA PRELIMINARNU RANG LISTU

/, Slajder Upisi, Slajder Fakultet/REŠENJE KOMISIJE ZA UPIS PO ŽALBAMA NA PRELIMINARNU RANG LISTU

REŠENJE KOMISIJE ZA UPIS PO ŽALBAMA NA PRELIMINARNU RANG LISTU

Na osnovu Konkursa za upis studenata u prvu godinu  integrisanih akademskih studija medicine u školsku  2022/2023. godinu, Komisija za upis  je rešavajući žalbe koje su podnete na preliminarnu rang listu  donela sledeće:

REŠENJE

I               Odbijaju se žalbe na utvrđeni broj bodova na preliminarnoj rang listi  koje su podnete u predviđenom konkursnom roku uz zahtev da se omogući uvid u list za unos odgovora,  kao neosnovane navedenim  kandidatima koji su izvršili uvid u svoj list za unos odgovora:

1. Aleksandra Teodorović, prijavni broj 230
  27. Marko Milovanović, prijavni broj 888
  28. Anđelija Gitarić, prijavni broj 1084

Obrazloženje

Gore imenovani kandidati su uložili žalbu koja se odnosi na ispravnost bodovanja na preliminarnoj rang listi uz zahtev da im se omogući uvid u list za unos odgovora i ručno pregledanje lista za unos odgovora.

Svim kandidatima je omogućen uvid i razgovor sa članovima Komisije za upis .

Nakon izvršenog uvida i ponovnog pregledanja lista za unos odgovora utvrđeno je da su svi kandidati ispravno bodovani i rangirani na preliminarnoj rang listi.

II            Odbijaju se žalbe na utvrđeni broj bodova na preliminarnoj rang listi  kao neosnovane kandidatima koji su u konkursnom roku uložili žalbu i nisu ostvarili svoje pravo uvida u list za unos odgovora u predviđenom roku za uvid:

1. Hamza Dedeić, prijavni broj 457
  2. Adna Ćorović, prijavni broj 797
  3. Natalija Nestorov, prijavni broj 436
  4. Anđela Živković, prijavni broj 1035
  5. Dušica Jovanović, prijavni broj 32
  6. Teodora Jovanović, prijavni broj 801
  7. Milica Jovanović, prijavni broj 825
  8. Luka Đorić, prijavni broj 662
  9. Veselin Bošković, prijavni broj 339
  10. Miljana Jašović, prijavni broj 193

Obrazloženje

Gore navedeni kandidati su uložili žalbu na utvrđeni broj bodova na preliminarnoj rang listi.

Komisija za upis je razmatrala osnovanost uloženih žalbi i ponovnim ručnim prebrojavanjem tačnih odgovora zaključeno je da su svi kandidati ispravno bodovani i rangirani na preliminarnoj rang listi.

III           Odbija se žalba na regularnost postupka prijemnog ispita za upis u prvu godinu integrisanih akademskih studija medicine na Medicinski fakultet u Beogradu u školskoj 2022/2023. godini kao neosnovana kandidatu koji je u konkursnom roku uložio žalbu i nije ostvario svoje pravo uvida u list za unos odgovora u predviđenom roku za uvid:

1. Jovana Gordić, prijavni broj 84

Obrazloženje

Gore navedeni kandidat je uložio žalbu na regularnost postupka prijemnog ispita.

Uvidom u zapisnike sa svih mesta polaganja utvrđeno je da ni na jednom mestu polaganja uključujući i mesto polaganja koje je imenovana navela u žalbi nije bilo prigovora na postupak prijemnog ispita.

IV          Odbija se žalba na utvrđeni broj bodova na preliminarnoj rang listi  kao neosnovana kandidatu koji je u konkursnom roku uložio žalbu i nije ostvario pravo uvida u list za unos odgovora u predviđenom roku za uvid:

1. Anđela Petrović, prijavni broj 832

Obrazloženje

Gore navedeni kandidat  uložio je žalbu  na utvrđeni broj bodova na preliminarnoj rang listi.

Komisija za upis je razmatrala osnovanost žalbe i ponovnim ručnim prebrojavanjem tačnih  odgovora zaključeno je da je kandidat  ispravno bodovan i rangiran na preliminarnoj rang listi.

Deo žalbe koji se odnosi na dodeljeni broj bodova na osnovu uspeha ostvarenog u srednjoj školi se odbacuje kao neblagovremen.

Svim kandidatima je u skladu sa konkursnim rokovima bilo omogućeno da ulože primedbu na listu prijavljenih kandidata sa brojem bodova iz srednje škole. Taj rok je istekao 25.6.2022.godine  u 18 časova nakon čega je objavljena konačna lista prijavljenih kandidata. Imenovana u navedenom roku nije uložila prigovor na obračunat uspeh u srednjoj školi.

Pravna pouka -Žalbe na rešenje Komisije za upis  podnose se Dekanu Medicinskog fakulteta preko Pisarnice fakulteta ili elektronski na adresu prijemni.ispit@med.bg.ac.rs najkasnije   3.jula 2022.do 20,00 časa.

PREDSEDNIK KOMISIJE
Prof. dr Vladimir Živković