Poziv Austrijske akademije nauka

/, Naslovna/Poziv Austrijske akademije nauka

Poziv Austrijske akademije nauka

POZIV ZA PRIJAVU NA PROGRAM

„ZAJEDNIČKA IZVRSNOST U NAUCI I HUMANISTIČKIM NAUKAMA“

Program „Zajednička izvrsnost u nauci i humanističkim naukama-Joint Excellence in Science and Humanities (JESH)“ je program mobilnosti koji podržava Austrijska akademija nauka. Program je namenjen  kandidatima koji su na postdoktorskim studijama, koji su doktorirali pre najviše 10 godina, i koji su povezani sa univerzitetskom ili neuniverzitetskom istraživačkom institucijom u jednoj od 53 ciljanih zemalja ili Austriji. Ciljane zemlje su: Albanija, Bosna i Hercegovina, Bugarska, Hrvatska, Moldavija, Crna Gora, Severna Makedonija, Rumunija, SRbija, Slovenija, Ukrajina, Jermenija, Azerbejdžan, Gruzija, Kazahstan, Kirgistan, Mongolija, Tadžikistan, Turmenistan, Uzbekistan, Iran, Irak, Jordan, Pakistan, Sirija, Turska, Alžir, Egipat, Libija, Maroko, Tunis, Argentina, Belize, Bolivija, Brazil, Čile, Kolumbija, Kostarika, Kuba, Ekvador, Salvador, Gvatemala, Gvajana, Honduras, Meksiko, Nikaragva, Panama, Paragvaj, Peru, Surinam, Urugvaj, Venecuela.

Istraživački boravci se finansiraju u periodu od jednog do šest meseci. Rok za prijavu je 6. decembar 2022. godine.

Detaljne informacije dostupne su na sajtu: https://stipendien.oeaw.ac.at/stipendien/jesh

2022-10-14T13:20:43+00:00 14.10.2022.|Konkursi koje ne organizuje centar, Naslovna|