SERIJAL FILMOVA „I REČ JE LEK“ USPEŠNO ZAVRŠEN!

////SERIJAL FILMOVA „I REČ JE LEK“ USPEŠNO ZAVRŠEN!

SERIJAL FILMOVA „I REČ JE LEK“ USPEŠNO ZAVRŠEN!

Poštovane koleginice i kolege,

Sa zadovoljstvom vas obaveštavamo da je serijal filmova „I reč je lek“ uspešno završen! U pitanju je vannastavna aktivnost Katedre za socijalnu medicinu koja je organizovana u saradnji sa Jugoslovenskom kinotekom.

Tokom zimskog semestra 2022. godine, za sve studente i nastavnike Medicinskog fakulteta u Beogradu organizovane su besplatne projekcije odabranih filmskih ostvarenja u vezi sa temama iz medicine i društva.

Tokom tri meseca, više od pet stotina studenata pogledalo je šest kultnih filmova:

• Let iznad kukavičjeg gnezda (1975)
  • Sve o mojoj majci (1999)
  • Peč Adams (1998)
  • Variola vera (1982)
  • Neprilagođena (1999)
  • Erin Brokovič (2000)

Uz moderaciju nastavnika i saradnika sa Katedre za socijalnu medicinu, svakoj projekciji prethodila je ekspertska diskusija. Još jednom zahvaljujemo:

• Prof. dr Srđanu Milovanoviću
  • Prof. dr Oliveri Vuković
  • Prof. dr Radini Vučetić
  • Goranu Markoviću, profesoru emeritusu
  • Doc. dr Jeleni Lazić
  • Dr Katarini Petrović
  • Tijani Momčilović
  • Saši Stanojeviću
  • Ivi Marković

Posebnu zahvalnost za uspešnu realizaciju ove ideje dugujemo zaposlenima u Jugoslovenskoj kinoteci, direktoru Jugoslavu Panteliću, Draganu Marinkoviću i kinooperaterima.

Nadamo se da će naše dve institucije od nacionalnog značaja nastaviti saradnju i u budućnosti, na zadovoljstvo studenata Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu.

Želimo vam srećne praznike!

Članovi Katedre za socijalnu medicinu

2022-12-26T16:07:26+00:00 26.12.2022.|Naslovna|