/, Naslovna, Specijalizacije, Specijalizacije - Aktuelno/OBAVEŠTENJE ZA ODOBRAVANJE UPISA STRANIH DRŽAVLJANA I /ILI LEKARA KOJI SU ZAPOSLENI U ZDRAVSTVENIM USTANOVAMA VAN REPUBLIKE SRBIJE NA SPECIJALIZACIJE ZA APRILSKI UPISNI ROK 2022/2023. GODINE

UNIVERZITET U BEOGRADU – MEDICINSKI FAKULTET

Prijave sa dokumentacijom za odobravanje upisa podnose se na pisarnici Medicinskog fakulteta u Beogradu, Dr Subotića br. 8 ili putem pošte od 01. februara do 17. februara 2023. godine

Strani državljanin koji je završio fakultet zdravstvene struke a ne obavlja zdravstvenu delatnost kao profesiju u Republici Srbiji, ukoliko specijalizaciju želi da obavi na  Medicinskom fakultetu u Beogradu, podnosi zahtev Medicinskom fakultetu  da mu se odobri upis.

Zdravstvene ustanove van teritorije Republike Srbije  koje žele da svoje zaposlene lekare upute na specijalizacije na Medicinski fakultet u Beogradu podnose zahtev da im se odobri upis. Odluku o odobravanju upisa na specijalizacije donosi Veće za specijalističku nastavu na osnovu predloga Komisije za upis.

Strani državljani moraju da ispunjavaju sledeće uslove:

• Ukoliko su diplomu o završenom fakultetu stekli van Republike Srbije, potrebno je da su obavili proceduru priznavanja diplome (akademsko priznavanje za nastavak obrazovanja vrši se na Univerzitetu u Beogradu, Studetski trg br 1.)
  • Da su na specijalizaciju upućeni u Republiku Srbiji, odlukom odgovarajuće zdravstvene ustanove i/ili rešenjem Ministarstva zdravlja zemlje koja ih upućuje na specijalizaciju i/ili garancijom ambasade.
  • Strani državljani koji su fakultet završili u Republici Srbiji, potrebno je i da imaju položen stručni ispit. Za lekare koji su na obavljanju obaveznog lekarskog staža ostavljena je mogućnost da podnesu prijavu za odobravanje upisa na specijalizaciju a da potvrdu o položenom stručnom ispitu dostave do preuzimanja indeksa.

Potrebna dokumenta za  odobravanje upisa na specijalističke studije:

• prijava
  • molba za odobravanje upisa
  • fotokopija originalne diplome o završenom fakultetu
  • potvrdu o regulisanom stručnom-državnom ispitu
  • rešenje o verifikaciji diplome ili potvrda od Univerziteta da je predata dokumentacija za pokretanje procedure priznavanja diplome
  • overena fotokopija izvoda iz matične knjige rođenih

Nakon donete odluke Veća o odobravanju upisa na specijalizacije strani državljanin za upis prilaže i:

• Popunjen indeks (dobija se u službi)
  • 2 fotografije
  • Dokaz o dozvoli boravka u Republici Srbiji;
  • Dokaz da je zdravstveno osiguran;
  • Kopija prijave stana;
  • Kopija putne isprave;
  • Potvrda da je student pohađao ili pohađa kurs srpskog jezika na akreditovanoj ustanovi (Filološki fakultet, Institut za strane jezike a.d. i Institut Đuro Salaj).
  • Dokaz o uplati školarine

Napominjemo da sva dokumenta koja se predaju Službi za specijalističku nastavu Medicinskog fakulteta, moraju biti prevedena na srpski jezik, overena od strane ovlašćenog prevodioca i ne starija od šest meseci.

Oglas možete preuzeti u prilogu

Prilog: