Važno obaveštenje – zaštita poslovnih podataka na Fakultetu

////Važno obaveštenje – zaštita poslovnih podataka na Fakultetu

Važno obaveštenje – zaštita poslovnih podataka na Fakultetu

Poštovane koleginice i kolege,
Poslednjih meseci je značajno povećan broj malicioznih poruka različitih sadržaja koje stižu na službene imejl adrese Fakulteta.

Podsećamo Vas da naši administratori nikada od Vas neće tražiti korisničko ime i lozinku ili poverljive i lične podatke.
Ne odgovarajte na poruke i ne pratite linkove iz poruka kojima se tvrdi da će Vaš imejl nalog biti ukinut ili izbrisan. Svi zaposleni imaju službenu imejl adresu koja se ne ukida tokom trajanja radnog angažovanja na Fakultetu.

Budite vrlo oprezni kada primate poruke koje tvrde da sadrže izvode iz banaka ili potvrde o transferu novca.
Ukoliko niste klijenti navedenih banaka, nemate registrovanu službenu imejl adresu kod njih, odmah izbrišite takve poruke.

Molimo Vas da se odmah javite Centru za informacione i komunikacione tehnologije Fakulteta ukoliko nekada greškom odgovorite ili kliknete na linkove u ovakvim porukama.
Ukoliko omogućite trećim licima koja su Vas prevarila da zloupotrebe Vašu službenu imejl adresu to ima posledice na rad i poslovanje čitavog Fakulteta u vidu blokiranja slanja sa naših imejl adresa ka svetu.

Navodimo sledeće izvode iz Akta o bezbednosti informaciono-komunikacionih
sistema Univerziteta u Beogradu, Medicinskog fakulteta:

Član 1.

Akt uređuje “dužnosti i odgovornosti korisnika informatičkih resursa na Fakultetu”.

Član 3.

“Ovaj akt je obavezujući za sve organizacione jedinice Fakulteta i za sve korisnike
informatičkih resursa, kao i za treća lica koja koriste informatičke resurse Fakulteta”.

Član 9.

“…korisnik dobija informatičke resurse na korišćenje iključivo u poslovne svrhe.”
“korisnik je dužan da… bezbedno čuva svoje  lozinke, odnosno da ih ne odaje drugim licima;”

Član 12.

“Korisnik informatičkih resursa ne sme da omogući drugom licu korišćenje njegovog korisničkog naloga…”
Korisnik informatičkih resursa je neposredno odgovoran za aktivnosti koje su realizovane na osnovu njegovog korisničkog naloga.”

Član 16.

elektronska pošta sa prilozima ne sme se otvarati ako dolazi sa sumnjivih i nepoznatih adresa
zabranjeno je korišćenje službene elektronske pošte u privatne svrhe

Prof. Dr Dušan Popadić
Prodekan za redovnu nastavu

Obaveštenje u integralnom obliku.

2023-03-16T12:50:03+00:00 16.03.2023.|Naslovna|