Kurs hirurškog šivenja

Na Medicinskom fakultetu se, na inicijativu studentske organizacije „Medicinski krug“ drugu godinu zaredom organizuje Kurs hirurškog šivenja, na kome budući lekari uče tehniku šivenja hirurških rana na specijalno pripremljenim kompletima koji imitiraju ljudsku kožu. Realizaciji ovog dvonedeljnog kursa, za koji se prijavilo skoro 400 studenata, doprineli su, pre svega, dekan Medicinskog fakulteta prof. dr Lazar Davidović, nastavnici i saradnici Katedre hirurgije sa anesteziologijom, na čelu sa šefom Katedre prof. dr Aleksandrom Simićem, a veliki doprinos su dali i Institut za anatomiju i Institut za humanu genetiku, gde se kursevi održavaju.

Prof. dr Lazar Davidović demonstrira studentima tehnike hirurškog šivenja

2023-04-11T11:38:34+00:00 11.04.2023.|Naslovna, Studenti|