Predavanje prof. dr James L. Kirkland

/, Predavanja/Predavanje prof. dr James L. Kirkland

Predavanje prof. dr James L. Kirkland

Obaveštavaju se nastavnici, saradnici i studenti Medicinskog fakulteta u Beogradu da će u sklopu 13th Serbian Diaspora Medical Conference 2023, čiji je pokrovitelj Fondacija NJ.K.V. Princeze Katarine, a jedan od organizatora Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu, predavanje održati Prof. Dr. James L. Kirkland (Mayo Clinic, Rochester, Minnesota, USA).

Profesor Kirkland je jedan od vodećih svetskih stručnjaka u oblasti biologije starenja, a glavni fokus njegovih istraživanja je uticaj ćelijskog starenja na disfunkcije povezane sa nastankom hroničnih bolesti, kao što su demencija, ateroskleroza, kancer, dijabetes i artritis.

Tema: Age and senescence
Termin: 16.06.2023. godine u 19,00 časova