/, Naslovna, Slajder Upisi/VAŽNO OBAVEŠTENJE O PRIJAVI KANDIDATA NA KONKURS-OSNOVNE AKADEMSKE STUDIJE SESTRINSTVO

Prijavljivanje kandidata 21, 22, 23 od 13 do 14časova i 24.juna od 12,00-13,00 časova u Studentskoj službi
(zgrada Dekanata Medicinskog fakulteta prvi sprat)

Kandidati prilikom prijave na Konkurs podnose na uvid originalna dokumenta i podnose fotokopije sledećih dokumenata (NIJE POTREBNO OVERAVATI FOTOKOPIJE):

1. Svedočanstvo za sve razrede prethodno završene škole;
  2. Diplomu o položenom završnom odnosno maturskom ispitu;
  3. Diplome sa republičkog ili međunarodnog takmičenja(navedenom u kalendaru međunarodnih takmičenja Ministarstva prosvete) za kandidate koji su kao učenici trećeg i četvrtog razreda srednje škole osvojili jedno od prve tri nagrade iz predmeta koji se polaže na prijemnom ispitu;
  4. Dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 6.000,00 dinara
  5. Rešenje o priznavanju srednjoškolskih isprava ili potvrda da je postupak započet (za kandidate koji su stekli strane srednjoškolske isprave ili završili program međunarodne mature)
  6. Lekarsko uverenje kao dokaz da je zdravstveno sposoban za studije medicine

Kandidat svojim potpisom na prijavnom listu potvrđuje da prihvata pravila prijemnog ispita

Takođe, kandidat daje izjavu kojom ovlašćuje Fakultet da mogu izvršiti uvid, pribavljanje i obradu ličnih podataka za potrebe konkursa za upis,  da lični podaci koje je dao mogu da budu uneti u elektronsku bazu podataka, te da se ti podaci mogu koristiti za potrebe generisanja potrebnih statističkih podataka, dostavljanja traženih podataka Ministarstvu prosvete, kao i da neće biti dostupni neovlašćenim licima.

Kandidati koji su srednju školu završili pre školske 2022/23. godine prilikom prijave dostavljaju i potpisanu izjavu da nisu bili upisani na prvu godinu u budžetskom statusu na stepenu studija za koji konkurišu.

Kandidat na prijemni ispit, odnosno ispit za proveru sklonosti i sposobnosti donosi dokument za identifikaciju – važeću ličnu kartu ili pasoš.

Fotokopije predatih dokumenata se ne vraćaju.

Kandidat-strani državljanin, prilikom prijavljivanja na konkurs, podnosi pored ostalih dokumenata i

1. Rešenje Ministarstva o nostrifikaciji isprava o završenoj srednjoj školi ili potvrdu o tome da je započeta nostrifikacija potrebnih školskih dokumenata,
  2. fotokopiju pasoša,
  3. Izvod iz matične knjige rođenih
  4. Dokaz da je zdravstveno sposoban za studije medicine (lekarsko uverenje)
  5. Dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 100 evra u dinarskoj protivvrednosti.
  6. Dokaz da je zdravstveno osiguran
  7. Dokaz da vlada srpskim jezikom
2023-06-20T15:14:25+00:00 20.06.2023.|Konkursi OAS - Sestrinstvo, Naslovna, Slajder Upisi|