///, Studenti/Konferencija „Od studenta do medicinskog stručnjaka“ u organizaciji studentske organizacije “Medicinski krug”

Konferencija „Od studenta do medicinskog stručnjaka“,održana od 27. do 30.10.2023. na Paliću, druga je konferencija po redu koju je organizovala studentska organizacija „Medicinski krug“ u saradnji sa Medicinskim fakultetom Univerziteta u Beogradu. Cilj ove konferencije bio je okupiti mlade i ambiciozne studente i pružiti im mogućnost da uče od najvećih stručnjaka različitih polja medicine. Tema konferencije je bila posvećena daljem usavršavanju, tj. pronalaženju puta svog daljeg kliničkog i naučnog rada. Ova tema obrađena je kroz pet panel-diskusija koje su se održavale tokom 3 dana: Moja prva operacija – Izazovi i donošenje odluka; Put od Srbije do „The Lanceta“ – kako objaviti rad u prestižnom naučnom časopisu; Vodič kroz specijalizacije – kako napraviti dobar izbor; Usavršavanje u Srbiji i svetu; i Urgentni centar-dodir života i smrti. Predavači su bili istaknuti nastavnici Medicinskog fakulteta: prof. dr Aleksandar Simić, prof. dr Dragana Protić, prof. dr Dragan Hrnčić, prof. dr Dragana Vuković, prof. dr Petar Milovanović, prof. dr Predrag Mitrović, doc. dr Danijel Galun, doc. dr Vladana Marković, doc. dr Darko Antić, doc. dr Ivica Jeremić, doc. dr Ivan Zaletel, doc. dr Marko Ercegovac, doc. dr Bojan Jovanović, doc. dr Aleksandar Ristić i kl. asist. dr Bojana Živković.

Galeriju slika možete da preuzmete u PRILOGU

2023-11-10T13:12:02+00:00 10.11.2023.|Naslovna, Studenti|