DODELA STIPENDIJA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

////DODELA STIPENDIJA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

DODELA STIPENDIJA SRPSKE PRAVOSLAVNE CRKVE

U sredu, 14.2.2024. godine, na svečanosti organizovanoj u Hramu svetog Save u Beogradu, NJegova svetost patrijarh srpski gospodin Porfirije dodelio je stipendije izabranim studentima završnih godina Medicinskog, Elektrotehničkog, Pravnog, Filozofskog i Bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Jedan od glavnih kriterijuma za izbor bili su uspeh tokom studija i materijalni status studenata.

Svečanosti su, pored najistaknutijih predstavnika Srpske pravoslavne crkve, prisustvovali i ministarka prosvete Republike Srbije prof. dr Slavica Đukić Dejanović, rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr Vladimir Đokić, dekani i prodekani Medicinskog, Elektrotehničkog, Pravnog, Filozofskog i Bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu

Prisutnima su se obratili NJegova svetost patrijarh srpski gospodin Porfirije, ministarka prosvete RS prof. dr Slavica Đukić Dejanović i, u ime dobitnika stipendije, Anđela Cvetković, student Pravnog fakulteta.

Prof. dr Lazar Davidović je, u ime nastavnika i studenata Medicinskog fakulteta, čestitao dobitnicima stipendija sa našeg fakulteta, Mariji Mitrović i Strahinji Gligoreviću.

2024-02-16T23:21:40+00:00 16.02.2024.|Naslovna|