/, Naslovna/Važno obaveštenje o prijavi kandidata na konkurs za osnovne akademske studije – Sestrinstvo

Prijavljivanje kandidata 19,20,21. od 13,00-14,00 i 22.juna  od 12,00-13,00 časova u Studentskoj službi (zgrada Dekanata Medicinskog fakulteta prvi sprat)
Kandidati prilikom prijave na Konkurs podnose na uvid originalna dokumenta i podnose fotokopije sledećih dokumenata (NIJE POTREBNO OVERAVATI FOTOKOPIJE):

Kandidati prilikom prijave na Konkurs podnose na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list podnose fotokopije sledećih dokumenata (nije potrebno overavati fotokopije)

– Svedočanstvo za sve razrede prethodnog srednjoškolskog obrazovanja;
– Diplomu o položenom završnom odnosno maturskom ispitu;
– Diplome sa republičkog ili međunarodnog takmičenja (navedenom u kalendaru međunarodnih takmičenja Ministarstva prosvete) za kandidate koji su kao učenici trećeg i četvrtog razreda srednje škole osvojili jedno od prve tri nagrade iz predmeta koji se polaže na prijemnom ispitu;
– Dokaz o  uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu 6.000,00 dinara na ime troškova Konkursa (uplata se vrši u pošti ili banci na posebno odštampanoj uplatnici koja se dobija uz prijavni list, koji se kupuje u skriptarnici
Rešenje o priznavanju srednjoškolskih isprava ili potvrda da je postupak započet (za kandidate koji su stekli strane srednjoškolske isprave ili završili program međunarodne mature)
– Lekarsko uverenje – ORIGINAL kao dokaz da je zdravstveno sposoban za studije.
Kandidat svojim potpisom na prijavnom listu potvrđuje da prihvata pravila prijemnog ispita.
– Takođe, kandidat daje izjavu kojom ovlašćuje Fakultet da mogu izvršiti uvid,pribavljanje i obradu ličnih podataka za potrebe konkursa za upis,
da lični podaci koje je dao mogu da budu uneti u elektronsku bazu podataka, te da se ti podaci mogu koristiti za potrebe generisanja potrebnih statističkih podataka, dostavljanja traženih podataka Ministarstvu prosvete, kao i da neće biti dostupni neovlašćenim licima (komplet).
– Kandidati koji su srednju školu završili pre školske 2023/24. godine prilikom prijave dostavljaju i potpisanu izjavu da nisu bili upisani na prvu godinu u budžetskom statusu na stepenu studija za koji konkurišu (komplet).
– Kandidat na prijemni ispit donosi dokument za identifikaciju – važeću ličnu kartu ili pasoš.

PREDATA DOKUMENTA SE NE VRAĆAJU.

Kandidat-strani državljanin prilikom prijavljivanja na konkurs, podnosi pored ostalih dokumenata i

1. Rešenje Ministarstva o nostrifikaciji isprava o završenoj srednjoj školi ili potvrdu o tome da je započeta nostrifikacija potrebnih školskih dokumenata,
  2. fotokopiju pasoša,
  3. Izvod iz matične knjige rođenih
  4. Dokaz da je zdravstveno sposoban za studije medicine (lekarsko uverenje)
  5. Dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita u iznosu od 100 evra u dinarskoj protivvrednosti.

Kompleti za prijemni ispit

U prodaji su kompleti za prijemni ispit u skriptarnici Dekanata Medicinskog fakulteta, dr Subotića 8 ( u suterenu).
Sve izjave koje su neophodne za prijavu na Konkurs se nalaze u kompletu.
Cena kompleta za prijemni ispit je 2.000,00 dinara.
Radno vreme Skriptarnice Medicinskog fakulteta je od 9,00 do 14 časova.

2024-06-11T10:20:30+00:00 11.06.2024.|Konkursi OAS - Sestrinstvo, Naslovna|