////Poziv za konzorcijume u okviru Innovative Health Initiative JU Call 8 (HORIZON-JU-IHI-2024-08-two-stage)

The Innovative Health Initiative Joint Undertaking (IHI JU) objavila je Osmi dvostepeni poziv za zainteresovane konzorcijume da se prijave na neki od sledećih konkursa:

• HORIZON-JU-IHI-2024-08-01 A city-based approach to reducing cardiovascular mortality in Europe
  • HORIZON-JU-IHI-2024-08-02 Novel endpoints for osteoarthritis (OA) by applying big data analytics
  • HORIZON-JU-IHI-2024-08-03 Modelling regulatory sandbox mechanisms and enabling their deployment to support breakthrough innovation
  • HORIZON-JU-IHI-2024-08-04 Patient-centred clinical-study endpoints derived using digital health technologies

Članovi konzorcijuma mogu biti: istraživačke obrazovne institucije i organizacije (državne ili privatne), mala i srednja preduzeća, Mid-cap organizacije, velika preduzeća (profitna pravna lica), nevladine organizacije, zdravstvene organizacije/pružaoci zdravstvene zaštite, organizacije pacijenata/građana, regulatorna tela, organi koje je odredila država članica EU za procenu usaglašenosti određenih proizvoda pre stavljanja na tržište (Notified Body), tela za procenu zdravstvenih tehnologija, fondovi za zdravstveno osiguranje, dobrotvorne organizacije i fondacije, javna institucije. Od minimalno tri zemlje, jedna mora biti zemlja članica Evropske unije.
Program se sprovodi u partnerstvu sa Evropskom komisijom i industrijskim asocijacijama uključenim u okviru sektora zdravstvene zaštite (COCIR, EFPIA, uključujući Vaccines Europe, EuropaBio, MedTech Europe).
Ukupna vrednost granta je 47.550.000 evra.
Rok za prijavljivanje za prvu fazu je 10. oktobar 2024. godine.
Link ka pozivima je https://rb.gy/45kajk.
Više o projektima možete naći i na http://med.bg.ac.rs/?page_id=33281.

2024-06-25T14:00:47+00:00 25.06.2024.|Naslovna|