///Pristupno predavanje – dr Nikola Mitrović, dr Nataša Nikolić i dr Aleksandra Radovanović Spurnić

Poštovani,

na osnovu odluke Dekana Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu o imenovanju Komisije za ocenu pristupnog predavanja broj 10555/2 od 04.10.2024. godine imenovana je Komisija za ocenu pristupnog predavanja za prijavljene kandidate dr Nikolu Mitrovića, dr Natašu Nikolić i dr Aleksandru Radovanović Spurnić, koji su se prijavili na konkurs za izbor tri nastavnika u zvanje docent za užu naučnu oblast Infektivne bolesti na Medicinskom fakultetu u Beogradu u sastavu:

1. Prof. dr Miloš Korać, redovni profesor uže naučne oblasti Infektivne bolesti Univerziteta u Beogradu – Medicinskog fakulteta, predsedavajući
2. Prof. dr Ivana Milošević, vanredni profesor uže naučne oblasti Infektivne bolesti Univerziteta u Beogradu – Medicinskog fakulteta, član
3. Prof. dr Nataša Katanić, redovni profesor uže naučne oblasti Infektivne bolesti Univerziteta u Kosovskoj Mitrovici – Medicinskog fakulteta, član.

Komisija je odlučila da se pristupna predavanja održe u slušaonici Klinike za infektivne i tropske bolesti UKCS dana 28.10.2024. godine po sledećem rasporedu:

1. dr Nikola Mitrović, tema: „Intoksikacije i infekcije digestivnog sistema – patogeneza infektivnih bolesti digestivnog trakta; – klinička slika, osnovi dijagnostike i terapije infektivnih bolesti digestivnog trakta“ sa početkom u 11:30 časova

2. dr Nataša Nikolić, tema: „Virusne osipne groznice – morbili, rubela, varicela, variola“ sa početkom u 12:15 časova

3. dr Aleksandra Radovanović Spurnić, tema: „Herpes virusne infekcije – infektivna mononukleoza“ sa početkom u 13:00 časova.

S poštovanjem,
Prof. dr Miloš Korać, predsednik komisije