/, Slajder Univerzitet/Obaveštenje o odluci Senata Univerziteta u Beogradu o utvrđivanju kandidata kojima može biti dodeljeno zvanje profesor emeritus u šk 2023/24

Poštovane kolege,

Medicinskom fakultetu je dana 01.11.2022. godine dostavljeno pozivno pismo Rektora kao i Odluka Senata Univerziteta u Beogradu o utvrđivanju broja profesora emeritusa za školsku 2023/2024. godinu 02 Broj: 612-3892/1-23 od 18.10.2023. godine.

Uslovi za dodelu zavanja profesor emeritus propisani su u član 4. Zakona o izmenama  i dopunama Zakona o visokom obrazovanju („Službeni glasnik RS“, br. 76/2023) kao  i opštim aktom Univerziteta. Postupak donošenja odluke o dodeli zvanja profesor emeritus propisan je Pravilnikom o uslovima i postupku dodeljivanja zvanja i pravima profesora emeritusa.

Zakonu o izmenama  i dopunama Zakona o visokom obrazovanju i Pravilniku o uslovima i postupku dodeljivanja zvanja i pravima profesora emeritusa možete pristupiti putem sledećih  linkova:

Ukoliko imate kandidata koji ispunjava uslove za dodelu zvanja profesor emeritus molimo Vas da inicijativu, koju u skladu sa Pravilnikom podnosi katedra ili najmanje pet profesora, dostavite Nastavno naučnom veću u roku koji omogućava blagovremeno dostavljanje predloga Senatu Univerziteta.

S poštovanjem,

MEDICINSKI FAKULTET