РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

/, Упис 2021 ИАС/РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

На основу Конкурса за упис студената у прву годину интегрисаних академских студија медицине у школску  2021/2022.годину, Комисија за упис  је решавајући жалбе које су поднете на прелиминарну ранг листу  донела следеће:

РЕШЕЊЕ

I            Одбијају се жалбе на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи као и на регуларност пријемног испита за упис у прву годину интегрисаних академских студија медицине на Медицински факултет у Београду у школској 2021/2022. години као неосноване наведеним  кандидатима који су извршили увид у свој лист за унос одговора:

1. Балешевић Марина, пријавни број 669
  24. Глишић Антоније, пријавни број 304
  25. Вукојевић Никола, пријавни број 1089

Образложење

Горе именовани кандидати су уложили жалбу која се односи на исправност бодовања на прелиминарној ранг листи или на регуларност самог испита у предвиђеном конкурсном року уз захтев да им се омогући увид у лист за унос одговора и ручно прегледање листа за унос одговора.

Свим кандидатима је омогућен увид и разговор са члановима Комисије за упис .

Након извршеног увида и поновног прегледања листа за унос одговора, као и увида у записнике са места полагања пријемног испита утврђено је да није било неправилности , нерегуларности и да поједини наведени разлози који се тичу техничких услова рада нису утицали на исправност бодовања.

II          Одбијају се жалбе које су поднете у предвиђеном конкурсном року уз захтев да се омогући увид у лист за унос одговора као неосноване наведеним  кандидатима:

1. Бојић Јелена, пријавни број 593
  2. Балтић Ђурђија, пријавни број 38
  3. Лелић Филип, пријавни број 222
  4. Стошић Сара, пријавни број 529
  5. Илић Николина, пријавни број 136
  6. Петровић Невена, пријавни број 905
  7. Махмутовић Емин, пријавни број 1070
  8. Ђенић Вук, пријавни број 1097
  9. Недељковић Јана, пријавни број 272
  10. Илић Анђела, пријавни број 125
  11. Ђуровић Татјана, пријавни број 48
  12. Томић Сандра, пријавни број 301

Образложење

Свим кандидатима је омогућен увид и разговор са члановима Комисије за упис .

Након извршеног увида и поновног прегледања листа за унос одговора утврђено је да су сви кандидати исправно бодовани и рангирани на прелиминарној ранг листи.

III         Одбија се жалба кандидата :

1. Вдовић Милица, пријавни број 309

Образложење

Жалба се односи на питање на тесту из Хемије.Именована наводи да је на тесту из хемије постављен задатак који није могао да се израчуна на добијеном дигитрону.

Комисија за упис  је разматрајући наводе у жалби констатовала да су сви задаци из хемије могли да се израчунају коришћењем датих дигитрона уз употребу основних рачунских операција.

При изради задатака Комисија је о томе строго водила рачуна.

IV        Одбијају се жалбе на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи за упис у прву годину интегрисаних академских студија медицине као неосноване кандидатима који су у конкурсном року уложили жалбу и нису остварили своје право увида у лист за унос одговора у предвиђеном року за увид:

1. Михајловић Миодраг, пријавни број 202
  2. Радоњић Ива, пријавни број 30
  3. Церовић Ксенија, пријавни број 14
  4. Софијанић Сара, пријавни број 211
  5. Ћурчин Ђура, пријавни број 216
  6. Сладаковић Сара, пријавни број 456
  7. Голубовић Владимир, пријавни број 498
  8. Бошковић Анђелија, пријавни број 652
  9. Јовановић Елена,пријавни број 679
  10. Ђапа Милица, пријавни број 825
  11. Милановић Лука, пријавни број 662
  12. Гајић Урош, пријавни број 830
  13. Матовић Ива, пријавни број 1113
  14. Мирковић Теодора, пријавни број 1220
  15. Рачуница Милица, пријавни број 1224
  16. Ђорђић Анђелија, пријавни број 218
  17. Ковачевић Катарина, пријавни број 322
  18. Кукрић Вељко, пријавни број 1138

Образложење

Горе наведени кандидати су уложили жалбу на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи/неправилност/нерегуларност пријемног испита.

Комисија за упис је разматрала основаност уложених жалби, и увидом у документацију као и записнике са места полагања закључено је да су сви кандидати исправно бодовани и да није било неправилности које би утицале на исправност бодовања на прелиминарној ранг листи као и да поједини наведени разлози који се тичу техничких услова рада нису утицали на исправност бодовања.

V Одбија се жалба као неооснована следећег кандидата:

1. Радосављевић Ана, пријавни број 337

Образложење

Именована је поднела жалбу са наводима да јој се омогући студирање или додатна провера знања с обзиром да није положила пријемни испит, тј. остварила 31 бод укупно.

Конкурсом за упис у школској 2021/2022 години јасно је прецизирано да се право уписа стиче када кандидат постигне укупно најмање 31 бод на тестовима који се полажу на пријемном испиту и ако се рангира у одобреној конкурсној квоти за упис.

Комисија за упис нема дискреционо право да одлучује супротно одредбама конкурса.

VI Одбацује  се жалба као неблаговремена следећег кандидата:

1. Плавански Мина, пријавни број 34

Образложење

Именована је поднела жалбу након истека конкурсног рока за подношење жалбе на прелиминарну ранг листу а то је до 2.7.2021.до 22 часа.

Правна поука -Жалбе на решење Комисије за упис  подносе се Декану Медицинског факултета преко Писарнице факултета или електронски на адресу prijemni.ispit@med.bg.ac.rs најкасније  4.јулa 2021.  до 22,00 часа.

ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ
Проф др Тамара Миловановић