/, Специјализације, Специјализације - Актуелно/ОГЛАС ЗА ОДОБРАВАЊЕ УПИСА СТРАНИХ ДРЖАВЉАНА И /ИЛИ ЛЕКАРА КОЈИ СУ ЗАПОСЛЕНИ У ЗДРАВСТВЕНИМ УСТАНОВАМА ВАН РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ НА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ ЗА АПРИЛСКИ УПИСНИ РОК 2021/2022. ГОДИНЕ

УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ – МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ОДОБРАВАЊЕ УПИСА СТРАНИХ ДРЖАВЉАНА И /ИЛИ ЛЕКАРА КОЈИ СУ ЗАПОСЛЕНИ У ЗДРАВСТВЕНИМ УСТАНОВАМА ВАН РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ НА СПЕЦИЈАЛИЗАЦИЈЕ ЗА АПРИЛСКИ УПИСНИ РОК 2021/2022. ГОДИНЕ

Пријаве са документацијом за одобравање уписа подносе се на писарници Медицинског факултета у Београду , Др Суботића бр. 8 или путем поште од  01. фебруара до 18. фебруара 2022. године

Страни држављанин који је завршио факултет здравствене струке а не обавља здравствену делатност као професију у Републици Србији, уколико специјализацију жели да обави на  Медицинском факултету у Београду, подноси захтев Медицинском факултету  да му се одобри упис.

Здравствене установе ван територије Републике Србије  које желе да своје запослене лекаре упуте на специјализације на Медицински факултет у Београду подносе захтев да им се одобри упис. Одлуку о одобравању уписа на специјализације доноси Веће за специјалистичку наставу на основу предлога Комисије за упис страних држављана.

Страни држављани морају да испуњавају следеће услове:

• Уколико су диплому о завршеном факултету стекли ван Републике Србије, потребно је да су обавили процедуру признавања дипломе (академско признавање за наставак образовања врши се на Универзитету у Београду, Студетски трг бр 1.)
  • Да су на специјализацију упућени у Републику Србији, одлуком одговарајуће здравствене установе и/или решењем Министарства здравља земље која их упућује на специјализацију и/или гаранцијом амбасаде.
  • Страни држављани који су факултет завршили у Републици Србији, потребно је и да имају положен стручни испит. За лекаре који су на обављању обавезног лекарског стажа остављена је могућност да поднесу пријаву за одобравање уписа на специјализацију а да потврду о положеном стручном испиту доставе до преузимања индекса.

Потребна документа за  одобравање уписа на специјалистичке студије:

• пријава
  • молба за одобравање уписа
  • фотокопија оригиналне дипломе о завршеном факултету
  • потврду о регулисаном стручном-државном испиту
  • решење о верификацији дипломе или потврда од Универзитета да је предата документација за покретање процедуре признавања дипломе
  • Оверена фотокопија извода из матичне књиге рођених

Након донете одлуке Већа о одобравању уписа на специјализације страни држављанин за упис прилаже и:

• Попуњен индекс (добија се у служби)
  • 2 фотографије
  • Доказ о дозволи боравка у Републици Србији;
  • Доказ да је здравствено осигуран;
  • Копија пријаве стана;
  • Копија путне исправе;
  • Потврда да је студент похађао или похађа курс српског језика на акредитованој установи (Филолошки факултет, Институт за стране језике а.д. и Институт Ђуро Салај).
  • Доказ о уплати школарине

Напомињемо да сва документа која се предају Служби за специјалистичку наставу Медицинског факултета, морају бити преведена на српски језик, оверена од стране овлашћеног преводиоца и не старија од шест месеци.

Прилог: