///, Насловна/Конкурс за доделу 6 једномесечних стипендија за усавршавање студената на Универзитету у Хамбургу

Медицински факултет у Београду, у сарадњи са Универзитетом у Хамбургу, Немачка,  расписујe

КОНКУРС
ЗА
ДОДЕЛУ 6 ЈЕДНОМЕСЕЧНИХ СТИПЕНДИЈА ЗА УСАВРШАВАЊЕ СТУДЕНАТА
НА УНИВЕРЗИТЕТУ У ХАМБУРГУ

1. Карактеристике стипендије
  • појединачна стипендија подразумева трошкове боравка од 30 дана у академском резиденцијалном смештају у Хамбургу у организацији Универзитета у Хамбургу
  • стипендија се реализује у септембру 2024. године
  • у пријави је потребно нагласити за коју област усавршавања је кандидат заинтересован (3 жељене области)
  • стипендија не подразумева трошкове пута и издавања визе.
  1. Услови конкурса
  • кандидат треба да буде студент 5. или године студија*, који није претходно боравио на студентском усавршавању у организацији Медицинског факултета у Београду;
  • просечна оцена студирања треба да буде изнад 8,5;
  • активно знање енглеског језика;
  • научни радови;
  • потврда о извршеној вакцинацији и то вакцинама произвођача „Pfizer“ или „Moderna“.
  1. Избор кандидата
  • конкурс расписује Колегијум декана Медицинског факултета у Београду;
  • конкурс се спроводи у организацији Центра за међународну сарадњу Факултета;
  • Комисија Факултета за доделу стипендија (3 представника Колегијума декана и 2 представникa Студентског парламента);
  • објављивање резултата конкурса, обавештавање кандидата и праћење реализације одвија се у организацији Центра за међународну сарадњу Факултета.
  1. Документација треба да садржи:
  • биографију са детаљним подацима (адреса, број телефона, и-мејл адреса, средња оцена) на српском и енглеском језику;
  • потврду о положеним испитима;
  • потврду о активном знању енглеског језика;
  • ПРЕПОРУЧЉИВО: писмо препоруке наставника или сарадника (максимално 1 препорука);
  • списак радова (у прилогу треба доставити радове, са насловном страницом часописа у коме је рад објављен).

НАПОМЕНА: Радови са истим резултатима бодоваће се само једном на српском и једном на енглеском језику.

1. Пријаве са комплетном документацијом у електронском облику треба послати имејлом на адресу natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs.

Рок за пријаву је до 26. априла 2024. године.
Сва детаљнија обавештења можете добити у Центру за међународну сарадњу (бр.тел. 36 36 327, 36 36 396 или путем имејла: natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs).
*Конкурс важи само за оне који и даље имају активан статус студента (односно нису завршили факултет у тренутку размене).