Конкурс – Хамбург

Медицински факултет у Београду, у сарадњи са Универзитетом у Хамбургу, Немачка,  расписујe

КОНКУРС

ЗА

ДОДЕЛУ 3 ЈЕДНОМЕСЕЧНЕ СТИПЕНДИЈЕ ЗА УСАВРШАВАЊЕ СТУДЕНАТА

НА УНИВЕРЗИТЕТУ У ХАМБУРГУ

1. Карактеристике стипендије

–          појединачна стипендија подразумева трошкове боравка од 30 дана у академском резиденцијалном смештају у Хамбургу у организацији Универзитета у Хамбургу

–          стипендија се реализује од 9. септембра до 5. октобра 2018. године

–          у пријави је потребно нагласити за коју област усавршавања је кандидат заинтересован

–          стипендија не подразумева трошкове пута и издавања визе.

2. Услови конкурса

–          кандидат треба да буде студент 6. године студија, који није претходно боравио на студентском усавршавању у организацији Медицинског факултета у Београду;

–          просечна оцена студирања треба да буде изнад 8,5;

–          активно знање енглеског језика;

–          демонстратура;

–          чланство у Студентском парламенту и секцијама Студентског парламента;

–          научни радови.

3. Избор кандидата

–          конкурс расписује Колегијум декана Медицинског факултета у Београду;

–          конкурс се спроводи у организацији Студентског парламента и Центра за међународну сарадњу Факултета;

–          Комисија Факултета за доделу стипендија (3 представника Колегијума декана и 2 представникa Студентског парламента) са 6 најбољих кандидата обавиће интервју;

–          објављивање резултата конкурса, обавештавање кандидата и праћење реализације одвија се у организацији Центра за међународну сарадњу Факултета, у сарадњи са Студентским парламентом.

4. Документација треба да садржи:

–          биографију са детаљним подацима (адреса, број телефона, и-мејл адреса, средња оцена) на српском и енглеском језику;

–          потврду о положеним испитима;

–          потврду о активном знању енглеског језика;

–          потврду о демонстратури (1 демонстратура по школској години, одобрена од стране Наставног већа)

–          писмо препоруке наставника или сарадника (максимално 1 препорука);

–          потврду о чланству у Студентском парламенту и секцијама Студентског парламента у претходне 3 школске године;

–          списак радова (у прилогу треба доставити радове, са насловном страницом часописа у коме је рад објављен).

НАПОМЕНА: Радови са истим резултатима бодоваће се само једном на српском и једном на енглеском језику.

5. Пријаве са комплетном документацијом у штампаном и електронском облику треба предати у Центру за међународну сарадњу Медицинског факултета, ул. Др Суботића 8.

Рок за пријаву је 16. април 2018. године.

Сва детаљнија обавештења можете добити у Центру за међународну сарадњу (бр.тел. 36 36 327, 36 36 396 или путем и-мејла: natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs, ivana.toskovic@med.bg.ac.rs) и Студентском парламенту (бр. тел. 36 36 394, и-мејл studentski.parlament@med.bg.ac.rs).

Студент продекан

Радош Нинић

Декан

Медицинског факултета