Конкурс – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

////Конкурс – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

Конкурс – Memorial Hermann – Texas Medical center, (MedSAP)

Колегијум декана и Центар за међународну сарадњу Медицинског факултета у Београду у сарадњи са Српско-америчком привредном комором из Хјустона, САД, расписали су

КОНКУРС
ЗА
ДОДЕЛУ 2 ДВОМЕСЕЧНЕ СТИПЕНДИЈЕ ЗА БОРАВАК У MEMORIAL
HERMANN – TEXAS MEDICAL CENTER, HJUSTON, TEKSAS, SAD

У ОКВИРУ ПРОГРАМА „MEDICAL STUDENT ADVANCEMENT PROGRAM
(MEDSAP)“

1. Карактеристике стипендије

– појединачна стипендија подразумева трошкове пута, смештаја и боравка од 60 дана у   Мемориал Херманн – Теxас Медицал Центер, Хјустон, Тексас, САД под вођством ментора

– период усавршавања су август и септембар 2017. године

– додељују се 2 стипендије

2. Услови конкурса

– кандидат треба да буде студент 5. године студија;

– просечна оцена студирања треба да буде изнад 8,5;

– активно знање енглеског језика;

– научни радови (напомена: рад са истим насловом бодоваће се само једном на домаћем и једном на страном конгресу. Било какав вид аутоплагијаризма дисквалификоваће кандидата)

3. Избор кандидата

– конкурс расписује Управа Факултета;

– конкурс се спроводи у организацији Центра за међународну сарадњу Факултета

– избор кандидата обавља Радна група за доделу стипендија, састављена од чланова Управе  Школе, представника Српско-америчке привредне коморе из Хјустона и представника Студентског парламента.

– Радна група ће са 5 најбољих кандидата обавити интервју на енглеском језику

– објављивање резултата конкурса, обавештавање кандидата и праћење реализације се одвијају у организацији Центра за међународну сарадњу Факултета.

4. Документација треба да садржи:

– биографију (на српском и енглеском језику у штампаном и електронском облику);

– потврду о положеним испитима;

– потврду о активном знању енглеског језика

– писмо препоруке од наставника/сарадника који је водио вежбе из интерне медицине и хирургије (1 препорука по предмету)

4.1 Потврде о додатним активностима:

– потврда о демонстратури (1 демонстратура по школској години, одобрена од стране Наставног већа)

– доказ о чланству у студентској организацији

– доказ о чланству у научној, културној, спортској организацији

– списак радова (у прилогу треба доставити радове, са насловном страницом часописа у коме је рад објављен).

НАПОМЕНА: Радови са истим резултатима бодоваће се само једном на српском и једном на енглеском језику.

5. Пријаве са комплетном документацијом достављају се Центру за међународну сарадњу Медицинског факултета, ул. Др Суботића 8 или електронском поштом (natasa.ognjanovic@med.bg.ac.rs, marina.jankovic@med.bg.ac.rs).

Рок за пријаву је 26. мај 2017. године.

Сва детаљнија обавештења можете добити у Центру за међународну сарадњу, бр.тел. 36 36 327, 36 36 396

ЦЕНТАР

ЗА МЕЂУНАРОДНУ САРАДЊУ

МЕДИЦИНСКОГ ФАКУЛТЕТА