ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА: ЗДРАВИ МЛАДИ – ЗДРАВА БУДУЋНОСТ

/, Слајдер Трибине и Предавања/ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА: ЗДРАВИ МЛАДИ – ЗДРАВА БУДУЋНОСТ

ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА: ЗДРАВИ МЛАДИ – ЗДРАВА БУДУЋНОСТ

Драге колегинице и колеге,

Са задовољством вас обавештавамо да Медицински факултет у Београду учествује у одржавању Европске недеље јавног здравља у организацији Европске асоцијације за јавно здравље – EUPHA.

Том приликом, Центар – Школа јавног здравља и здравственог менаџмента и Институт за социјалну медицину организују панел дискусију под називом „Здрави млади – здрава будућност“ у понедељак, 16. маја у 12:00.

• Како се млади информишу о здрављу и колико су здравствено писмени?
  • Да ли се млади осећају спремним да преузму контролу над својим здрављем и животним навикама? Како их у томе можемо подржати?
  • Како је епидемија COVID-19 утицала на здравље младих?
  • Шта је то инфодемија и како се млади сналазе у њој?

На ова и многа друга питања разговараћемо са нашим панелистима:

• Проф. др Александром Јовић-Вранеш1,2
  • Проф. др Босиљком Ђикановић1,2
  • Асист. др Јованом Тодоровић1,2
  • Асист. др Стефаном Мандић-Рајчевићем1,2
  • Др Александром Стевановићем1,2
  • Прим. др Милом Паунић3
  • Др Драгославом Поповићем4

1Институт за социјалну медицину, Медицински факултет у Београду

2Центар – Школа јавног здравља и здравственог менаџмента, Медицински факултет у Београду

3Завод за здравствену заштиту студената Београд

4Удружење за јавно здравље Србије

Дискусију ће модерирати шеф Катедре за социјалну медицину Медицинског факултета Универзитета у Београду, проф. др Весна Бјеговић-Микановић.

Дискусију можете уживо пратити преко YouTube линка:

Све додатне коментаре и питања можете поставити преко YouTube платформе или Twitter -а користећи хештаг #zdravljemladih.

Радујемо се вашем учешћу!

Центар – Школа јавног здравља и здравственог менаџмента
Институт за социјалну медицину

Прилог:

Обавештење о одржавању онлајн догађаја „Здрави млади, здрава будућност“ преузмите  ОВДЕ