РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

/, Слајдер Уписи, Слајдер Факултет/РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

РЕШЕЊЕ КОМИСИЈЕ ЗА УПИС ПО ЖАЛБАМА НА ПРЕЛИМИНАРНУ РАНГ ЛИСТУ

На основу Конкурса за упис студената у прву годину  интегрисаних академских студија медицине у школску  2022/2023. годину, Комисија за упис  је решавајући жалбе које су поднете на прелиминарну ранг листу  донела следеће:

РЕШЕЊЕ

I               Одбијају се жалбе на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи  које су поднете у предвиђеном конкурсном року уз захтев да се омогући увид у лист за унос одговора,  као неосноване наведеним  кандидатима који су извршили увид у свој лист за унос одговора:

1. Александра Теодоровић, пријавни број 230
  27. Марко Миловановић, пријавни број 888
  28. Анђелија Гитарић, пријавни број 1084

Образложење

Горе именовани кандидати су уложили жалбу која се односи на исправност бодовања на прелиминарној ранг листи уз захтев да им се омогући увид у лист за унос одговора и ручно прегледање листа за унос одговора.

Свим кандидатима је омогућен увид и разговор са члановима Комисије за упис .

Након извршеног увида и поновног прегледања листа за унос одговора утврђено је да су сви кандидати исправно бодовани и рангирани на прелиминарној ранг листи.

II            Одбијају се жалбе на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи  као неосноване кандидатима који су у конкурсном року уложили жалбу и нису остварили своје право увида у лист за унос одговора у предвиђеном року за увид:

1. Хамза Дедеић, пријавни број 457
  2. Адна Ћоровић, пријавни број 797
  3. Наталија Несторов, пријавни број 436
  4. Анђела Живковић, пријавни број 1035
  5. Душица Јовановић, пријавни број 32
  6. Теодора Јовановић, пријавни број 801
  7. Милица Јовановић, пријавни број 825
  8. Лука Ђорић, пријавни број 662
  9. Веселин Бошковић, пријавни број 339
  10. Миљана Јашовић, пријавни број 193

Образложење

Горе наведени кандидати су уложили жалбу на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи.

Комисија за упис је разматрала основаност уложених жалби и поновним ручним пребројавањем тачних одговора закључено је да су сви кандидати исправно бодовани и рангирани на прелиминарној ранг листи.

III           Одбија се жалбa на регуларност поступка пријемног испита за упис у прву годину интегрисаних академских студија медицине на Медицински факултет у Београду у школској 2022/2023. години као неоснованa кандидaту који је у конкурсном року уложио жалбу и није остварио своје право увида у лист за унос одговора у предвиђеном року за увид:

1. Јована Гордић, пријавни број 84

Образложење

Горе наведени кандидат је уложио жалбу на регуларност поступка пријемног испита.

Увидом у записнике са свих места полагања утврђено је да ни на једном месту полагања укључујући и место полагања које је именована навела у жалби није било приговора на поступак пријемног испита.

IV          Одбија се жалбa на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи  као неоснована кандидату који је у конкурсном року уложио жалбу и није остварио право увида у лист за унос одговора у предвиђеном року за увид:

1. Анђела Петровић, пријавни број 832

Образложење

Горе наведени кандидат  уложио је жалбу  на утврђени број бодова на прелиминарној ранг листи.

Комисија за упис је разматрала основаност жалбе и поновним ручним пребројавањем тачних  одговора закључено је да је кандидат  исправно бодован и рангиран на прелиминарној ранг листи.

Део жалбе који се односи на додељени број бодова на основу успеха оствареног у средњој школи се одбацује као неблаговремен.

Свим кандидатима је у складу са конкурсним роковима било омогућено да уложе примедбу на листу пријављених кандидата са бројем бодова из средње школе. Тај рок је истекао 25.6.2022.године  у 18 часова након чега је објављена коначна листа пријављених кандидата. Именована у наведеном року није уложила приговор на обрачунат успех у средњој школи.

Правна поука -Жалбе на решење Комисије за упис  подносе се Декану Медицинског факултета преко Писарнице факултета или електронски на адресу prijemni.ispit@med.bg.ac.rs најкасније   3.јулa 2022.до 20,00 часа.

ПРЕДСЕДНИК КОМИСИЈЕ
Проф. др Владимир Живковић