/, Насловна, Слајдер Уписи/ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ О ПРИЈАВИ КАНДИДАТА НА КОНКУРС-ОСНОВНЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ СЕСТРИНСТВО

Пријављивање кандидата 21, 22, 23 од 13 до 14чaсова и 24.јуна од 12,00-13,00 часова у Студентској служби
(зграда Деканата Медицинског факултета први спрат)

Кандидати приликом пријаве на Конкурс подносе на увид оригинална документа и подносе фотокопије следећих докумената (НИЈЕ ПОТРЕБНО ОВЕРАВАТИ ФОТОКОПИЈЕ):

1. Сведочанство за све разреде претходно завршене школе;
  2. Диплому о положеном завршном односно матурском испиту;
  3. Дипломе са републичког или међународног такмичења(наведеном у календару међународних такмичења Министарства просвете) за кандидате који су као ученици трећег и четвртог разреда средње школе освојили једно од прве три награде из предмета који се полаже на пријемном испиту;
  4. Доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита у износу од 6.000,00 динара
  5. Решење о признавању средњошколских исправа или потврда да је поступак започет (за кандидате који су стекли стране средњошколске исправе или завршили програм међународне матуре)
  6. Лекарско уверење као доказ да је здравствено способан за студије медицине

Кандидат својим потписом на пријавном листу потврђује да прихвата правила пријемног испита

Такође, кандидат даје изјаву којом овлашћује Факултет да могу извршити увид, прибављање и обраду личних података за потребе конкурса за упис,  да лични подаци које је дао могу да буду унети у електронску базу података, те да се ти подаци могу користити за потребе генерисања потребних статистичких података, достављања тражених података Министарству просвете, као и да неће бити доступни неовлашћеним лицима.

Кандидати који су средњу школу завршили пре школске 2022/23. године приликом пријаве достављају и потписану изјаву да нису били уписани на прву годину у буџетском статусу на степену студија за који конкуришу.

Кандидат на пријемни испит, односно испит за проверу склоности и способности доноси документ за идентификацију – важећу личну карту или пасош.

Фотокопије предатих докумената се не враћају.

Кандидат-страни држављанин, приликом пријављивања на конкурс, подноси поред осталих докумената и

1. Решење Министарства о нострификацији исправа о завршеној средњој школи или потврду о томе да је започета нострификација потребних школских докумената,
  2. фотокопију пасоша,
  3. Извод из матичне књиге рођених
  4. Доказ да је здравствено способан за студије медицине (лекарско уверење)
  5. Доказ о уплати накнаде за полагање пријемног испита у износу од 100 евра у динарској противвредности.
  6. Доказ да је здравствено осигуран
  7. Доказ да влада српским језиком