CSNIRS – Prva edukativna tribina

/, CSNIRS/CSNIRS – Prva edukativna tribina

CSNIRS – Prva edukativna tribina

Drage koleginice i kolege,

Prva edukativna tribina koju organizuje CSNIRS u okviru Konkursa za izradu studentskih naučno-istraživačkih radova ima za cilj upoznavanje studenata sa dizajnom i sprovođenjem pretkliničkog, epidemiološkog i kliničkog istraživanja.

Tema prve tribine je Uvod u naučno-istraživački rad. Tribina je namenjena studentima koji pišu rad iz oblasti bazičnih i epidemioloških nauka, kao i iz kliničkih grana medicine.

U okviru prve tribine održaće se sledeća predavanja:

Prvo predavanje

8. decembar 2022. godine sa početkom u 15.30 časova u amfiteatru Silos
Pretklinička istraživanja
Asist. dr Sanjin Kovačević sa Instituta za patološku fiziologiju
Klinička istraživanja
Kl. asist. dr Voin Brković sa Klinike za nefrologiju Univerzitetskog kliničkog centra Srbije

Drugo predavanje

14. decembar 2022. godine sa početkom u 17 časova u amfiteatru Histofiziološkog instituta
Epidemiološka istraživanja
Doc. dr Gorica Marić sa Instituta za epidemiologiju

Treće predavanje

22. decembar 2022. godine sa početkom u 15.30 časova u amfiteatru Silos
Klinička istraživanja sa posebnim osvrtom na hirurške grane
Kl. asist. dr Slobodan Tanasković sa Instituta za kardiovaskularne bolesti „Dedinje“

Studenti koji prvi put pišu rad, u obavezi su da prisustvuju na najmanje 3 od 5 edukativnih tribina koje organizuje CSNIRS. Prema članu 13. Pravilnika o radu Centra za stručni i naučno-istraživački rad studenata, studenti koji ne ispune taj uslov neće moći da prezentuju rad na Mini simpozijumu. Studenti su u mogućnosti da prisustvuju i na više predavanja bez obzira na oblast interesovanja, ali to će se i dalje računati kao jedno prisustvo tribini.

Svim koleginicama i kolegama želimo mnogo sreće u savladavanju izazova koji su pred nama!

Vaš CSNIRS

2022-12-05T09:34:15+00:00 05.12.2022.|Naslovna, CSNIRS|