Fondacija za studije nauka i umetnosti: Konkurs za dodelu stipendije

/, Stipendije i fondacije/Fondacija za studije nauka i umetnosti: Konkurs za dodelu stipendije

Fondacija za studije nauka i umetnosti: Konkurs za dodelu stipendije

FONDACIJE ZA STUDIJE NAUKA I UMETNOSTI
Srpska akademija nauka i umetnosti
Ulica Kneza Mihaila 35
Beograd

Na osnovu Statuta FONDACIJE ZA STUDIJE NAUKA I UMETNOSTI, Upravni odbor Fondacije izdaje saopštenje o raspisivanju konkursa:

ZA DODELU PET STIPENDIJA za STUDENTE akreditovanih OSNOVNIH akademskih studija

I  Opšte informacije

1. Stipendija se dodeljuje od strane FONDACIJE ZA STUDIJE NAUKA I UMETNOSTI (u daljem  tekstu Fondacija) za studente akreditovanih osnovnih studija za oblasti: elektrotehničkih  i ekonomskih nauka, studija srpskog jezika i književnosti i likovne umetnosti (treća i četvrta godina) i medicinskih nauka (četvrta  i više godine studija).
  2. Stipendija se isplaćuje  u 10 jednakih rata tokom godine. Iznos jedne rate je 20.000,00  (dvadeset  hiljada) dinara.
  3. Rate stipendije se ne isplaćuju za mesece jul i avgust.
  4. Isplata prve rate  stipendije počinje 1. maja 2023. godine.
  5. Ukoliko dobitnik stipendije želi da dobija i koristi stipendiju  Fondacije, dužan je da se pismeno odrekne kredita ili stipendije ili sličnog oblika primanja po drugom osnovu a koju već dobija, u roku od 15 dana od potpisivanja ugovora o stipendiji Fondacije.
  6. Radi dodele stipendije vrši se rangiranje kandidata.

II   PRAVO NA UČEŠĆA NA KONKURSU

1. Pravo učešća na konkursu imaju studenti osnovnih akademskih studija koji su po prvi put upisani u odgovarajuću godinu studija u skladu sa Zakonom o visokom obrazovanju sledećih naučnih disciplina: ekonomske i elektrotehničke nauke, likovnu umetnost, srpski jezik i književnost (studenti treće i četvrte godine studija) i za medicinske nauke (studenti četvrte i viših godina studija).

III   Rangiranje kandidata

1. Rangiranje kandidata se vrši u skladu sa Statutom Fondacije i uslovima navedenim u konkursu: https://www.sanu.ac.rs/o-akademiji/zaduzbinarstvo/fondovi-i-fondacije/

IV   POTREBNA DOKUMENTA

1. Kandidat za stipendiju podnosi dokumenta navedena u konkursu.

V   ROK ZA PODNOŠENJE DOKUMENATA

1. Konkursnu dokumentaciju je potrebno dostaviti na adresu:
    Srpska akademija nauka i umetnosti
    Fondacija za studije nauka i umetnosti
    Ulica Kneza Mihaila 35
    11000 Beograd
  1. Rok za prijavljivanje na konkurs je od 06. marta 2023. godine do 06. aprila 2023. godine. Konkursna dokumentacija dostavljena po isteku navedenog roka neće biti razmatrana.

VI  POSTUPAK

1. Postupak za dodelu stipendije je detaljno opisan u konkursu:

VII    ISPLATA STIPENDIJA

Prilog:

• Tekst konkursa preuzmite u prilogu
  • Obrazac br. 1 -PRIJAVA ZA DODELU STIPENDIJE preuzmite u prilogu

2023-03-07T15:41:57+00:00 07.03.2023.|Naslovna, Stipendije i fondacije|